Feljelentést tett a Jobbik a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. egy korábbi szerződése miatt.
Feljelentést tett Staudt Gábor, a Jobbik budapesti elnöke a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. (BGYH Zrt.) egyik korábbi szerződése miatt a Budapesti Rendőr-főkapitányságon. A párt keddi közleménye szerint a fővárosi strandokat és fürdőket üzemeltető társaság 2009 júniusában olyan szerződést kötött az Opero Kft.-vel, amely felveti a bűncselekmények elkövetésének gyanúját. Megjegyzik, hogy az új városvezetés már felbontotta az üzemeltetési szerződést.
A Jobbik közlése szerint a BGYH Zrt. a szerződésben az alapfeladatának minősülő gyógy-, illetve strandfürdők üzemeltetésével bízta meg az érintett kft.-t. Mint hangsúlyozták: mindezt havonta 40 millió forinttal magasabb összegért tették, mint amennyiért saját munkaerő alkalmazásával elvégezhették volna. Az adófizetőknek okozott kár elérheti a milliárdos nagyságrendet is. Az eset körülményei felvetik "a bűnszervezetben történő elkövetési mód" lehetőségét is - tették hozzá.
A közleményben kitértek arra is, hogy a párt "ezen ügy kapcsán is bizonyítja, hogy az előző városvezetés elszámoltatását – a választási kampányban megígért módon – következetesen végrehajtja". A Jobbik a jelenlegi városvezetéstől még hatékonyabb és keményebb fellépést vár - írták, hangsúlyozva, "nem elég a Demszky-korszak korrupciógyanús szerződéseit felmondani, a felelősöket is meg kell nevezni és minden eszközzel elszámoltatni".
György István városüzemeltetésért felelős főpolgármester-helyettes februárban jelentette be, hogy a BGYH Zrt. 2011. március 7-ei napjával, rendkívüli felmondással megszüntette a korábbi vezetés által az Opero Kft.-vel kötött, a fürdők takarítási, karbantartási és üzemeltetési szolgáltatásainak ellátására kötött műszaki üzemeltetési szerződést.
A társaság a felmondás indokait több pontban foglalta össze: hivatkozott egyebek mellett az ÁNTSZ által a Széchenyi-fürdőben ez év januárjában lefolytatott, számos közegészségügyi hiányosságot feltáró vizsgálatra is.
A városvezetés jelezte: a társaság a szerződésből hátralévő 3,5 éves futamidő figyelembevételével több mint másfél milliárd forintot takarít meg azzal, hogy saját kézbe veszi az üzemeltetési feladatokat.