• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Nyertes akkreditált egyetemi klaszterek

Regionális hírek Forrás: kormány.hu

Azok kapják meg a címet, akik egyebek mellett jelentősen növelik a munkahelyek számát.

A Pharmapolis Debrecen Innovatív Gyógyszeripari Klaszter, a Termál-Egészségipari Klaszter, a Magyar Sport- és Életmódfejlesztő Klaszter és a Szilícium Mező Regionális Informatikai Klaszter is szerepel azon tizennégy klaszter között, amely nyert az Új Széchenyi Terv (ÚSZT) akkreditált innovációs klaszter pályázaton - idézte a kormany.hu hírét az intézmény honlapja.

Szilvássy Zoltán rektor, a Pharmapolis Debrecen Innovatív Gyógyszeripari Klaszter elnöke korábban elmondta, hogy már a klaszterek alapításánál felmerült, hogy egy olyan innovációs rendszerre van szükség, amely az összetett kérdésekre is gyorsan tud választ adni, ehhez pedig elengedhetetlen a helyi szereplők szoros együttműködése, ami Debrecenben tökéletesen megvalósult.

Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter a címet átadó hétfői rendezvényen kiemelte: összesen 495 vállalkozás vesz részt ezekben a klaszterekben, köztük 435 kis-, és középvállalkozás. Ők több mint 58 ezer embert foglalkoztatnak és árbevételük megközelíti a 2500 milliárd forintot.

A most oklevelet átvevő klaszterekkel együtt az akkreditált klaszterek száma 32-re emelkedett, amelyek összesen 1029 vállalkozás napi működését hangolják össze – tette hozzá Varga Mihály.

Hangsúlyozta: a tagvállalatok termékei és szolgáltatásai nemcsak belföldön, hanem a külpiacokon is sikeresek, hiszen árbevételük több mint fele az exportból származik. Az oklevelet átvett klaszterek közül 8 megújította, 6 pedig első alkalommal nyerte el a címet.

A klaszterekben - a Debreceni Egyetemhez hasonlóan - felsőoktatási intézmények, tudásközpontok kutatóintézetek, önkormányzatok, kamarák, nagyvállalatok, és kkv-k egyszerre vannak jelen. A Magyarországon működő több mint 200 hálózati együttműködésből azok kapják az akkreditált innovációs klaszter címet, akik egyebek mellett jelentősen növelik a munkahelyek számát. A 32 ilyen magyarországi klaszter több mint 102 ezer dolgozót foglalkoztat, összesített árbevételük 8871 milliárd forint.

A hétfőn oklevelet kapott 14 klaszter tagvállalatainak a GOP-ból 735 projektje valósult meg, a fejlesztések teljes költségvetése meghaladja a 193 milliárd forintot, támogatástartalmuk mintegy 90 milliárd forint.