Átadták az első hazai Ronald Szobákat a Pécsi Tudományegyetem Gyermekgyógyászati Klinikáján.
Magyarországon először Pécsett, a Gyermekgyógyászati Klinikán létesített családi szobákat a beteg gyermekek gyógyulását támogató Ronald McDonald Gyermeksegély Alapítvány. A hazánkban 21 éve működő Alapítvány és a PTE KK Gyermekgyógyászati Klinika együttműködésében megvalósult szobák négy kisbeteg és az őket kísérő négy szülő részére, a kórházi osztály területén belül biztosítanak elhelyezést a kezelések idejére. A beruházáshoz szükséges 12,5 millió forintot a Ronald McDonald Gyermeksegély Alapítvány magánszemélyek és vállalatok adományaiból fedezte.
Az alapítvány által 11 és 16 éve működtetett budapesti és miskolci Ronald Házak után elkészült és most átadott első hazai Ronald Szobák az alapítvány támogatói tevékenységének új formái. A Ronald McDonald Gyermeksegély Alapítvány küldetése, hogy a beteg gyermekek gyógyulását segítse. Ennek érdekében apartman házakat épít a kórházak közelében, ahol a szülők a kórházi kezelések alatt a beteg gyermekeikkel együtt lakhatnak, térítésmentesen. A tapasztalatok szerint a szülők közelsége nagymértékben hozzájárul ahhoz, hogy a kisgyermekek könnyebben viseljék a betegség és a kezelések megpróbáltatásait. A szülőknek is segítség, hogy a kezelések közötti időszakban gyermekeikkel a betegségről megfeledkezve játszhatnak, vagy pihenhetnek.
A Ronald Szobák a kezelések helyszínén, a kórházi osztályon belül működnek majd, így a szülők a kórházi tartózkodás idején végig a kis betegek mellett maradhatnak, térítésmentesen.
Bódis József, a Pécsi Tudományegyetem rektora hangsúlyozta, nagy örömmel és büszkeséggel tölti el, hogy az elmúlt időszakban a PTE Gyermekgyógyászati Klinikája rohamosan fejlődik, bővül. „Fél évvel ezelőtt adtuk át a megújult és kibővített ambulanciát és sürgősségi osztályt, novemberben a Gyermek-prevenciós Központot, és rá két hónapra, a mai napon már a vadonatúj Ronald szobákban gyönyörködhetünk."
Decsi Tamás, a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központ főigazgatója köszöntőjében elmondta: „A pécsi gyermekklinikán éves szinten mintegy százezer járó- és tízezer fekvőbeteget kezelnek munkatársaink. Ha ehhez hozzávesszük a kísérőket és a látogatókat, hiszen a gyermekek jellemzően nem egyedül érkeznek, máris kiderül, hogy Baranya megyeszékhelyének lakosságszámát jócskán meghaladja a pécsi gyerekklinikán megfordulók száma egy évben. Ezek az adatok is azt igazolják, hogy nagyon jó helyre kerültek a Ronald szobák."
Dr. Bókay János, a SOTE I. Számú Gyermekklinikájának csecsemő és gyermekgyógyász főorvosa és az Alapítvány kuratóriumi elnöke elmondta, „az újabb fejlesztéssel reméljük, tovább tudjuk könnyíteni a családok és a kicsik kórházi tartózkodását. Nagy örömünkre szolgál, hogy ezúttal is úgy tudtunk segíteni, hogy annak akár országosan is érezhető eredménye lesz."
Az alapítvány folyamatos működését évről-évre vállalatok, vállalkozók és magánszemélyek nagylelkű adományai teszik lehetővé. A budapesti és a miskolci Ronald Házak eddig több mint 8500 gyermeknek és családjának segítettek a betegség nehéz időszakaiban. Az újonnan átadott Ronald Szobákat a Gyermekgyógyászati Klinika üzemelteti majd, a fenntartásukhoz a Ronald McDonald Gyermeksegély Alapítvány is támogatást nyújt.