A megyei egészségügyi és szociális intézményekben mintegy 3500 közalkalmazott dolgozik.
Megszavazta a Tolna megyei közgyűlés szerdán, zárt ülésen azt a megállapodást, amely alapján a megyei önkormányzat intézményeit átadják az államnak - közölte Puskás Imre (Fidesz-KDNP), a testület elnöke az ülés után az MTI-vel. A közgyűlés kilenc igen szavazattal, öt nem ellenében hozta meg a döntést - tájékoztatott az elnök. A megállapodásról Puskás Imre azt mondta: azt tartalmazza, milyen lépéseket kell tenni annak érdekében, hogy a 12 megyei intézmény 2012. január 1-től minél zökkenőmentesebben kerüljön állami fenntartásba.
Frankné Kovács Szilvia, a közgyűlés szocialista tagja az ülést követő sajtótájékoztatón jogszabálysértőnek nevezte, hogy a döntést soron kívüli, zárt ülésen tárgyalta a fideszes többségű közgyűlés, anélkül, hogy előzetesen a bizottságok elé került volna az előterjesztés. Az MSZP-s képviselő szerint ezzel elzárták a megye lakosságát az elől, hogy a megállapodásról bármit megtudhasson.
"Úgy ítéltük meg, hogy olyan vita is lehetséges, ami a megyei önkormányzat érdekét sértheti, és azt szeretnénk, hogy a gazdálkodásunk ebbe az évben zökkenőmentes legyen" - reagált a szocialista képviselő szavaira az MTI-nek Puskás Imre. A rendkívüli ülést azzal indokolta, minél hamarabb szerette volna megismertetni a közgyűlés tagjait a megállapodással, hogy arról ne a nyilvánosságból értesüljenek. "Ez felülírja azt az érvet, hogy itt a bizottságok tagjainak is állást kellett volna foglalni. A bizottságokban azok a képviselők ülnek, akik a közgyűlésben itt ültek ma" - mondta a közgyűlés elnöke.
Puskás Imre előző nap az MTI-vel azt közölte, hogy az állam a megyében 12 intézményt vesz át. Ezek között van a Balassa János megyei kórház és több integrált intézmény, amelyek 12 szociális otthont, 7 szakképző és 5 gyógypedagógiai iskolát foglalnak magukba. Az intézményekben mintegy 3500 közalkalmazott dolgozik.