Tudományos ülés Molnár Péter egyetemi tanár 70. születésnapja alkalmából.
Kiemelkedően sikeres oktatót, kutatót köszöntenek munkatársai, tanítványai, valamint a szakterület legkiválóbb hazai képviselői a DE OEC-ben. Dr. Molnár Péter egyetemi tanár 70. születésnapja alkalmából holnap ünnepi tudományos ülést tartanak a Debreceni Egyetem Orvos és Egészségtudományi Centrum Népegészségügyi Kar Magatartástudományi Intézetében.
Az ünnepi tudományos ülés
helyszíne: DE OEC Centrumelnöki Hivatal, Nagytanácsterem, Debrecen, Nagyerdei krt. 98.
időpontja: 2012. április 20. péntek, 11 óra
Molnár Péter professzor 1966-ban szerezte meg „summa cum laude" minősítéssel orvosi diplomáját a Pécsi Orvostudományi Egyetemen. 1976-ban kitüntetéses pszichológus oklevelet szerzett az ELTE-n, klinikai és mentálhigiénés szakpszichológus, pszichoterapeuta szakképesítéssel rendelkezik. 1978-ban megbízást kapott az Orvosi Pszichológiai Oktatási Csoport létrehozására és vezetésére a POTE-n, ahol tevékenységéért „Pro Universitate" kitüntetésben részesült. 1987-ben lett a Szegedi Orvostudományi Egyetem egyetemi tanára, az Orvosi Pszichológia Csoport létrehozója.
1993-tól a SOTE Magatartástudományi Intézetének egyetemi tanára, ahol az orvosi antropológia tantárgy bevezetése is nevéhez fűződik. 1997-ben nyert kinevezést a DOTE Magatartástudományi Intézetbe tanszékvezető egyetemi tanárként. 1999-től Széchenyi Professzor Ösztöndíjban részesült. Az Egyetemen tíz éves tanszékvezetői tevékenységen túl is vállalt szervezői feladatokat: 1999-ben a DOTE utolsó oktatási rektorhelyettese volt, majd két periódusban az Orvos- és Egészségtudományi Centrum általános elnökhelyetteseként tevékenykedett.
Tudását külföldi tanulmányútjain, a Grúz Tudományos Akadémia Élettani Intézetében, Tbilisziben, a Floridai Egyetemen, Gainesville-ben, a Londoni Egyetem Cerebral Functions Intézetében, a Bielfeldi Egyetem Institute of Advanced Studies központjában, a Bolognai Egyetem Élettani Intézetében, Stockholmban a WHO Pszichoszociális Stressz Központjában, az Uppsalai Egyetem Klinikai Pszichológiai Intézetében mélyítette el, majd vendégprofesszorként adta át hallgatóinak a Massey Egyetemen, Új-Zélandon, valamint a Duisburgi Egyetem Pszichológiai Intézetében.
Igen széleskörű tevékenységet folytatott a Népegészségügyi Kar Tanácsának tagjaként, az Egészségügyi Kar szociális munkás alapképzés szakvezetőjeként, az „egészségügyi szociális munkás" MSc program egyik kidolgozója, számos PhD hallgató témavezetője volt. A vezetésével létrehozott Humán Interakciós Laboratóriumban az orvos-beteg kapcsolat, a közös döntéshozatal és az empátia pszichofiziológiája kérdéskörében vezet kutatási programokat. Az itt folyó klinikai kutatásokat országosan és nemzetközi szinten is elismerik.
Szakterülete rangos hazai és nemzetközi szervezeteiben is aktív tagként, illetve vezetőként vett és vesz részt, magyar és külföldi tudományos folyóiratok szerkesztő bizottságának tagjaként tevékenykedett. Publikációi, könyvei, tankönyvei, oktatófilm-sorozatai nemzetközi elismertségűek.
Több évtizedes kiemelkedő, sokoldalú tevékenysége elismeréseként számos szakmai és állami kitüntetésben, elismerésben részesült.