A rendhagyó társasházban hat lakóegységet alakítanak ki.
Önsegítő közösségi otthon épül sérült emberek vagy sérült gyereket nevelő családok számára a főváros XI. kerületében, az újbudai önkormányzat segítségével.
Dely Géza, a Nem Adom Fel Alapítvány kuratóriumi elnöke csütörtöki sajtótájékoztatóján elmondta, hogy egy olyan rendhagyó társasházról van szó, amelybe sérült emberek, vagy sérült gyereket nevelő családok költözhetnek be, s akik mintegy mozaikszerűen kiegészítik egymást. A házban hat lakóegységet alakítanak ki, a beköltözőket speciális szempontok alapján választják ki. Vizsgálják egyebek mellett az érintettek kvalitásait, lelki attitűdjüket, és azt is, hogy ha valakinek egy részképessége nem jól működik, akkor abban segítőre találjon a házon belül - tette hozzá.
A kuratóriumi elnök hangoztatta: az érintettek állami támogatás nélkül élhetnek teljes életet a közösségben. A programban résztvevők nem kötelezettségből, hanem meggyőződésből segíthetnek egymásnak, ami plusz értéket ad.
Hoffmann Tamás (Fidesz-KDNP), Újbuda polgármestere támogatásáról biztosította a programot, és jelezte, hogy az önkormányzat egy több mint 1600 négyzetméteres, 30 millió forintot érő őrmezői telket ajánlott fel az alapítványnak. Kiemelte, hogy a lakóotthon passzívház lesz, és felépítését számos kerületi vállalkozó támogatja.
A kerületvezető kitért arra is, hogy az önkormányzat kiemelten fontosnak tartja az esélyegyenlőséget, a gondolkodásmódot pedig a hivatali életbe is igyekeznek átültetni, egyebek mellett a dolgozók képzésével, akadálymentesítéssel.
A rendezvényen több úgynevezett tapasztalati szakértő (sérült gyermeket nevelő szülő) is részt vett, akik kisebb közösségekben élnek egymás mellett. Ők azt hangsúlyozták, hogy jobban megértik egymás dolgait, mint az egyszerű szomszédok, mindenki segítő és segített is egyben, egy bizalmi rendszer működik közöttük.