• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

A nők zöme félrekezeli intim fertőzését

Egészségmagazin Forrás: Weborvos

A helytelen kezelés súlyosbodó tünetekhez vezethet, amit már csak orvosi terápiával lehet megszüntetni.

A nők többsége fél a hüvelyi fertőzésektől, és még mindig tabuként kezeli az intim témákat. Emiatt sokan először otthon próbálják meg orvosolni a problémát, ami gyakran vezet félrekezeléshez. Egy fogyasztói kutatás* szerint a közép-kelet-európai régió egyes országaiban bakteriális hüvelyfertőzés esetén a nők 67%-a kezeli magát különböző gomba elleni készítmények segítségével – tévesen. A valóságban ugyanis a hüvelyi fertőzések akár felében nem gomba, hanem baktériumok lehetnek felelősek a kellemetlen tünetekért. Miután a kiválasztott termék nem szünteti meg a problémát, az esetek körülbelül harmada orvosi kezeléssel végződik - számolt be a kutatási tapasztalatokról a Próbakő Kommunikációs Ügynökség.

Egy internetes felmérésből kiderült, hogy ha arról van szó, hogy hol kaphatnak el intim fertőzéseket, a nők közel kétharmada a fürdőktől, a strandoktól és a nyilvános WC-ktől tart leginkább. Ezt követik az egészségügyi intézmények, a közlekedési eszközök, de a bevásárlóközpontok és a munkahelyek is a hölgyek közel 5%-ában keltenek félelmet. Dr. Pétervári László szülész-nőgyógyász, klinikai genetikus, a Bács-Kiskun Megyei Kórház főorvosa szerint a nyilvános WC-deszkákkal és uszodákkal kapcsolatos félreértések a mai napig élénken élnek a nőkben, pedig az esetek többségében ezek nem járnak igazi veszéllyel.

Azok a nők, akik tapasztaltak már életük során hüvelyfertőzést, többségében úgy gondolták, hogy elsősorban gomba okozta a problémáikat. A valóságban azonban az esetek akár felében nem gomba, hanem baktériumok lehetnek felelősek a kellemetlen tünetekért. Egy 2014-ben készült fogyasztói kutatás* szerint a közép-kelet-európai régió egyes országaiban bakteriális hüvelyfertőzés esetén a nők közel kétharmada kezeli magát tévesen különböző, patikában kapható gomba elleni készítmények segítségével. Mivel a nők több mint 60%-a inkább saját maga kezdi el orvosolni a fertőzést, ez komoly problémákhoz, félrekezeléshez is vezethet. Miután a kiválasztott termék nem szünteti meg a problémát, az esetek körülbelül harmada orvosi kezeléssel végződik.

A fogyasztói kutatásból az is kiderült, hogy a magyar nők 41%-a kizárólag patikában kapható termékekkel próbálja gyógyítani magát, míg 44%-a patikai és vényköteles termékekkel egyaránt. 10-ből több mint 8 nő tehát biztos, hogy megfordul valamelyik patikában, ha intim fertőzés tüneteit tapasztalja. Dr. Pétervári László szerint a többség vagy hüvelyöblítéssel vagy gomba elleni szerekkel próbálkozik először, és csak a sikertelen kezelés után fordul szakorvoshoz.