• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Az Országos Mentőszolgálat készül a télre

Egészségmagazin Forrás: MTI

Sokan fűtetlen helyiségekben, otthonukban hűlnek ki, fagynak meg.

Az Országos Mentőszolgálatnál ellenőrzik a járművek abroncsainak állapotát, a hóláncok épségét, felkészülnek a téli szezon jellegzetes eseteire, a kihűlésre, fagyásra, az eséssel járó gyalogos balesetekre, koccanásokra, karambolokra - közölte Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője kedden, az MTI megkeresésére.

Minden mentőautón ellenőrzik az abroncsok állapotát, a hóláncok épségét. Az autók legalább négy-évszakos gumiabroncsokkal közlekednek, de már egyre több mentőjármű - köztük az új, sárga mentőautók is - rendelkeznek speciális téli gumikészlettel - emelte ki Győrfi Pál.

Az Országos Mentőszolgálat szóvivője mindenkit arra kér, hogy a téli, zord időjárási körülmények között fokozottan ügyeljen a környezetében élő gyenge, idős emberekre. Mint kiemelte: "őket a hideg napokban nem szabad egyedül hagyni, mivel különösen nagy veszélynek vannak kitéve".

Az utcán ugyancsak nagyobb odafigyelésre lesz szükség, sokan ugyanis a szemünk előtt, mégis észrevétlenül halnak meg. A mentőszolgálat szóvivője arra is kitért, hogy bár az sok esetben inkább szociális feladat, a mentők a hajléktalanokra is igyekeznek odafigyelni, mindenkin a megfelelő módon segíteni.

Ha valaki állapota "gyanúsnak" tűnik, vagy a rosszullét, életveszély jelei mutatkoznak rajta, minél előbb segítséget kell hívni hozzá - emelte ki a szóvivő, de egyúttal felhívta a figyelmet, hogy a kihűlés veszélye nem csak az utcán élőket fenyegeti. Sokan fűtetlen helyiségekben, otthonukban hűlnek ki, fagynak meg.

Hangsúlyozta továbbá, hogy a közhiedelemmel ellentétben ilyenkor különösen veszélyes alkoholt fogyasztani. Az ital nagy mennyiségben megbéníthatja a szervezet hőtermelését, vagyis lényegében "elősegíti a test gyors és életveszélyes kihűlését".
Mindezek mellett ebben az időszakban sokan kerülnek kórházba szén-monoxid-mérgezéssel is, mivel a kéményt, fűtőtestet nem ellenőriztetik, vagy - korszerű fűtési eszközök híján - barkácsolt fűtési megoldásokat alkalmaznak. Ez szintén tragédiához vezethet - emelte ki Győrfi Pál.

A meteorológiai szolgálat előrejelzése szerint szerdán többfelé csúszóssá válhatnak az utak; a várható talaj menti fagy miatt az egész országra figyelmeztetést adtak ki.

Bajok és betegségek hidegben