• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Az újfajta biciklinyereg jót tesz a férfiasságnak

Egészségmagazin Forrás: MTI

A műszeres mérések szerint az új nyereg jóvoltából a combok belső felszinén a fizikai nyomás 66 százalékkal csökkent.

A kerékpáros rendőrök az amerikai belvárosokban hetenként 24 órát töltenek a nyeregben, de több vizsgálat jelezte, hogy a szokásos biciklinyereg nem tesz jót a férfiasságuknak. Egy új tervezésű nyereg fél év után érzékelhetően javította a rendőrök férfiúi képességeit - írta a Journal of Sexual Medicine augusztusi száma.


A kerékpározást a kerékpárosok igen egészségesnek tartják, és megfelelő kerékpárutak esetén jó és biztonságos közlekedési eszköz települések között, sőt akár lakott területeken belül is. Ugyanakkor nem újdonság, hogy a túl sok biciklizés, sőt a versenyzés nem túlságosan egészséges.


Ez év elején svájci kutatók eredményei szerint a golfozókhoz hasonlítva a profi Tour de Suisse egykori kerékpárversenyzői idősebb korukban gyakrabban szorultak szívritmus-szabályozó beültetésére, mint a golfpálya egykori bajnokai. Több szakorvos arra is felhívta a figyelmet, hogy a kerékpározó férfiak körében gyakoribbak a potenciazavarok.


Amerikai szakértők ezért 90 kerékpáros rendőr adatait vizsgálták. A tanulmány kezdetén a klasszikus biciklin kerekező rendőröket igen részletesen megvizsgálták, följegyezték szerelmi életük adatait, fizikai terhelhetőségüket. Ezután a rendőrök olyan nyeregre ültek át, amelyiknek csak ülőkéje volt, mint egy széknek, de hiányzott az előre nyúló nyeregrész.


Fél év után valamennyi résztvevőt ismét megvizsgáltak. Közülük csak hárman tértek vissza a megszokott biciklinyereghez, a többiek a megújított biciklit hajtották heti 24 órán át. A műszeres mérések szerint az új nyereg jóvoltából a combok belső felszinén a fizikai nyomás 66 százalékkal csökkent. Ezzel párhuzamosan javult ezen a területen a tapintó érzékelés és a rendőrök úgy találták, hogy férfiúi képességeik is javultak.


A kutatók összefoglaló véleménye szerint - néhány kivételtől eltekintve - az új, nyúlvány nélküli biciklinyerget a rendőrök kiválóan tudták használni és úgy érezték, hogy hat hónap kerekezés után férfiasabbá is váltak. A partnerek erre vonatkozó véleménye egyelőre nem ismert.