A tavasz közeledtével ezekkel a praktikákkal szépülhetünk meg.
Természetes, hogy a téli hónapokban kissé megfakul, megkopik a bőrünk, erőteljesebben látszanak a bőrhibák és az öregedés nyomai. Sutka Beáta, az Oxygen Medical Ultherapy szakértője szerint azonban vannak olyan módszerek, amelyekkel kívülről-belülről támogathatjuk a bőrfeszesítés folyamatát.
Enzimek - a bőrfeszesítés támogatói
A hatalmas fehérjemolekulák gyakorlatilag a sejtanyagcserét tartják lendületben. Fajtájuktól függően segítik a kollagénképzést, feloldják az elhalt hámsejteket, kijavítják a nap okozta károsodásokat és lassítják az öregedési folyamatokat.
A proteázok és a lipázok például kitűnő bőrtisztítók, hiszen feloldják a fehérjéket és zsírtartalmú szennyeződéseket, és aktiválják az új sejtek képződését. A lipáz gazdag forrása a nyers tej. A papain nevű enzim lágyan, mégis hatékonyan hámlasztja a bőrt, így bársonyossá varázsolja – a papajából nyerhető ki. Az endonukleáz nevű enzimet egyes napozótermékekben találhatjuk meg, ugyanis segíti a bőr természetes regenerálódó mechanizmusait. Minél több nyers táplálékot fogyasztunk, annál több enzimhez juttatjuk a szervezetünket.
Vitaminok - a sokoldalú segítők
A bőrfeszesítés szempontjából verhetetlen összeállítás az A-, C- és E-vitaminokra épül.
Az A-vitamin stimulálja a bőrsejtek aktivitását, csökkenti a szárazságból eredő ráncokat és javít a bőr feszességén. Viszont azért nehéz elegyíteni a különböző krémekbe, mert nem viseli el az oxigénnel és a fénnyel való érintkezést. Ezért a kutatók speciális cukormolekulákba „csomagolva" juttatják el a rendeltetési helyére. Más cégek az A-vitamin egyik elővitaminját, az retinaldehidet használják a ráncok ellen, amely a bőrben alakul retin- vagy A-vitamin-savvá.
A C-vitamin természetes antioxidáns, amely az E-vitaminnal együtt megköti a szabad gyököket és javítja a bőr keringését. Ezek a vitaminok a kollagén képzésében is részt vesznek, így eredményezik a feszes bőrt. Az A-vitaminban (pontosabban annak előanyagában, béta-karotinban) gazdag táplálék a sárgarépa, a brokkoli, a zeller, az áfonya, a csipkebogyó, a joghurt, a petrezselyem, a máj. C-vitamin található a friss zöldségekben és gyümölcsökben, E-vitaminhoz pedig zöld növényekből, a hüvelyesekből és a teljes kiőrlésű gabonákból juthatunk.
Kovaföld – a rugalmasság titka
A kovaföld számtalan ásványi anyag és nyomelem forrása, különösen gazdag szilíciumban. Ez az anyag és vegyületei pedig a kötőszöveti sejtek szerkezeti intenzitásához járulnak hozzá. Vagyis a szilícium a szervezet felépítésében egyszerre biztosítja a keménységet, a szilárdságot, ugyanakkor javítja a rugalmasságot is. Fontos szerepet játszik a haj, bőr és köröm állapotának javításában. Hatására a törékeny haj erős és dús lesz, a repedezett köröm rugalmas, míg a petyhüdt, ráncosodó bőr ismét feszessé, fiatalossá válik. A kovaföld kapszula formájában vihető be.
Kollagén - bőrfeszesítés a termelés újraindításával
- Ma már elérhető olyan professzionális eljárás, amely a bőr megereszkedésére nyújt hatékony és biztonságos megoldást. A mikro-fókuszált ultrahang a megfelelő mélységben, tűhegynyi pontossággal célozza meg azt a pontot, ahol a kollagén újratermelődését be lehet indítani. A szövetet az optimális hőmérsékletre, 67 °C-ra melegíti fel, ahol beindul a kollagén képződés. Az egyetlen alkalmas, speciális ultrahangos kezelést követően azonnal érzékelhető a bőr tömörsége, "visszaemelkedése", a végleges eredmény néhány hónap alatt alakul ki - ismerteti Sutka Beáta, az Oxygen Medical Ultherapy szakértője. - Összehasonlító vizsgálatokból az is kiderül, hogy a speciális ultrahangos kezelés a korszerű lézeres eljárásoknál mélyebben, a rádiófrekvenciás kezeléseknél pedig célzottabban fejti ki a hatását.