• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Civil hála: Másképp az ápolónőkért

Egészségmagazin Forrás: Weborvos

Fejezzük ki érezhetően a megbecsülést és köszönetet, egy mosolyban, egy üzenettel.

"Tudta, hogy az orvosok mellett az ápolónők is egyre nagyobb számban hagyják el az országot? Ezért a MÁSKÉPP programok keretében szeretnénk felhívni a figyelmet az ápolónők munkájának elismerésére, megbecsülésére, - most egy kicsit másképp. A segítő szándék és a társadalmi elismerés, a munka értékének, megbecsülésének érzése választ adhat arra a kérdésre, miért ezt a hivatást választották.

Célunk felhívni a figyelmet arra, hogy a társadalmi elismerést mi magunk adhatjuk meg, hiszen a társadalom mi vagyunk. Én és Ön, a munkatársa, a szomszédja. Ha ki akarjuk fejezni a megbecsülésünket, azt nekünk kell megtenni" – áll a nemrégen indult civil kezdeményezés felhívásában, melynek fővédnöke Habsburg György, a Magyar Vöröskereszt elnöke, szakmai mentora pedig Dr. Buda Béla egyetemi tanár, pszichiáter.

Mint írják, a program indításának indokait hosszan lehetne sorolni, hiszen az egyre jobban látszik, hogy ha nem történik valami, az egészségügyi ellátó rendszer összeomlik. Civilként csak arra vállalkozunk, amire módunkban áll: éreztetni az ápolókkal, hogy rendkívül fontos a munkájuk a számunkra.

A program két részből áll:
1. Kérünk mindenkit, aki fontosnak tartja, hogy az ápolónők és az egészségügyi dolgozók érezhessék megbecsülésünket, fejezzék ki azt 2011. december 20-24 között a szeretet ünnepére történő készülődés idején.
Miként lehet ezt megtenni?
• Akiknek éppen ezekben a napokban kell valamilyen ok miatt egészségügyi intézménybe menniük, megtehetik, hogy egy mosollyal, apró kedves gesztussal (néhány kedves szó, köszönő kártya, egy szál virág, egy kézzel készült saját alkotás stb.) kifejezi háláját és köszönetét az ápolónőknek.
• Akinek szerencsére nem kell igénybe venni az egészségügyi ellátást, e-mailben küldhet köszönőkártyát, vagy egy dalt, vagy csak pár szót ápolónő ismerősének, illetve annak az ápolónőnek, aki segítette gyógyulásában.
A kezdeményezés facebook oldalán erre segítséget is adnak

2. A program az újesztendőben stresszkezelési tréningekkel, egyéni beszélgetésekkel segíti az ápolókat, hogy lehetőségük nyíljon saját munkahelyi vagy magánéleti válságaikat megbeszélni, képzett és tapasztalt segítőkkel.

A megbecsülés és az őszinte tisztelet kifejezése nem kerül pénzbe és mégis nagyon-nagyon sokat ér, tegyük meg az ápolónőkért és azért, hogy amikor szükségünk lesz rá jól képzett magyar ápolónők foghassák a kezünket, ők pedig tudják, hogy fontos amit tesznek, és elismerjük áldozatkészségüket, hivatásukat – áll a civilek felhívásában.

Néhány üzenet ismert emberektől