• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Fogszuvasodás megelőzése homeopátiával

Egészségmagazin Forrás: Weborvos Szerző:

Érdemes homeopátiás szakemberhez fordulni a korai szuvasodás megelőzésére.

A kisgyermekek tejfogainál a leggondosabb odafigyelés mellett is előfordulhat sajnos a korai szuvasodás. Ennek háttere nagyon összetett lehet, és mivel ritkán számíthatunk a kicsik fogorvossal való közreműködésére, érdemes homeopátiás szakemberhez fordulni. Egyrészt célszerű elindítani egy ún. alkati kezelést, másrészt tüneti szerekkel csökkenthetőek a panaszok, illetve elkezdhetünk egy hosszú távú prevenciós homeopátiás kezelést a további fogromlás megelőzésére. A szuvas fogak ellátása természetesen továbbra is a fogorvosra marad, akinek az empátiája, illetve a szülők aktív támogatása előbb-utóbb meghozza a gyümölcsét. Dr. Papp Huba fogszakorvos, antropozófus orvos, homeopata gyűjtötte ismerteti a lehetőségeket.

A megelőzésben különféle homeopátiás kalcium sók lehetnek segítségünkre:
CALCIUM CARBONICUM – Alkati szerként is jelentős ebben az életkorban, a hízásra hajlamos, lassú mozgású, befelé forduló gyerekek esetében. Kerek fejforma, fokozott izzadékonyság jellemző. A kutacsok lassan záródnak, későn, egy év után kezdődő fogelőtörés. A fogzás nehezített és fájdalmas. Savanykás szagú, laza széklet a fogzás idején. Gyakori az éjszakai fogcsikorgatás. A szuvasodás gyakran a fognyaknál kezdődik.

CALCIUM PHOSPHORICUM – Fontos alkati szer. Vékony, sovány, hosszúkás fejformájú gyakran nyűgös, szinte folyamatos figyelmet igénylő gyermekek. A fogzás idején hasmenés jelentkezhet, fokozott bélgázképződéssel, zöldes, nyálkás széklettel. A fogak puhák, felszínüket lepedék borítja.

CALCIUM FLUORATUM – Testtípusára, fejformájára az asszimetria jellemző. Megfigyelhető általános kötőszöveti gyengeség, illetve feltűnő ízületi hajlékonyság. Szereplést szerető, értelmes gyerekek, szeretnek a középpontban lenni. Gyakoriak a nyálkahártya gyulladások, fül- orr-gége betegségek. Szabálytalan, torlódott, matt, szürkésfehér fogak. A felső fogak előreállnak, az alsó metszők legyezőszerűen rendeződtek, gyakran vannak rések a fogak között. A fogközi hézagokban gyakori az ínyduzzanat és a gyulladás. A fogakon krétafehér foltok találhatóak. A szuvasodás gyors lefolyású, főleg a korona rágófelszínén, és/vagy a fogközben jelentkezik. Sérülékeny, könnyen töredező fogak.

Adagolás: A kiválasztott tüneti szert alacsony potenciában (C6, D6 vagy D12) hétfőtől péntekig (napi 2x 2-5 golyócskát, életkortól függően) szedni, hétvégén szünetet (!) tartani. Három-négy hónapos kezelést követően egy hónap pihenő, utána újra meg kell ismételni. Amennyiben a gyermek alkatában két gyógyszerkép keveredik, akkor váltakozva, egyik héten az egyik, másik héten a másik szert kell szedni, az előbb leírt protokoll szerint.

Részletesebben erről a témáról a Magyar Homeopata Orvosi Egyesület (www.homeopata.hu) fogászati tanfolyamain lehet hallani. Kezdő tanfolyam február 15.