Az ízületi diagnosztika és rehabilitáció szakértőjévé vált az angyalföldi egészségközpont.
Több mint 17 ezer diagnosztikai vizsgálatot végzett, több mint 20 ezer ügyfél gyógyulásában működött közre működésének első három évében a Capital Medical Diagnosztikai és Rehabilitációs Egészségközpont, mióta 2018. szeptember 15-én megnyitotta kapuit.
Az egészségközpont alapvető célja már indulásakor az amatőr és profi sportolók, illetve magánügyfelek mozgásszervi problémáinak megelőzése, terápiája és rehabilitációja volt. Ehhez a legmodernebb képalkotó diagnosztika bevetésével jelentős diagnosztikai hátteret alakítottak ki. A megfelelő orvosi háttér mellett masszázs terápia, személyre szabott gyógytorna, illetve teljeskörű és egyéni edzésprogram kidolgozása teszi teljessé a sokrétű és összehangolt szolgáltatásokat, a minél gyorsabb gyógyulást, a mozgásszervi problémák kialakulásának megelőzését.
Az egészségközpont a diagnosztikai eszközpark beszerzésekor a GE Healthcare mellett tette le voksát, és egy 1,5 tesla térerejű GE SIGNA Creator MR-berendezést választott, amelyet teljes ízületi tekercskészlettel egészített ki, de az ügyfelek igényei és a szakorvosok javaslata alapján az indulás után másfél évvel egy szintén a GE Healthcare által szállított direkt digitális röntgenberendezéssel bővítették eszközparkjukat. Döntésükkel azóta is teljes mértékben elégedettek, mindkét berendezés nagy terhelés mellett, hibamentesen végzi feladatait.
Az egyre növekvő vizsgálatszám, és az MR-berendezések akkor még mindig érzékelhető fővárosi hiánya szükségessé tette, hogy 2019 őszétől az ízületi MR-vizsgálatok mellett a legtöbb vizsgálattípusra kiterjedő, kontrasztos MR-vizsgálatokat is bevezessen az egészségközpont. Ezt külön idősávban, a megfelelő szakmai felügyelet mellett alakították ki, sőt, működésének harmadik évében már a rendszeres szív MR-diagnosztikai is a vizsgálati portfólió részét képezte.
„Páciensközpontú, professzionális szolgáltatást nyújtó szakmai csapatot álmodtunk meg” – avat be a kezdeti célokba Szekér Zoltán, az egészségközpont ügyvezető igazgatója. – „A rendszerben sportsebészek, ortopédusok, idegsebészek és teljes körű rehabilitációs csapat dolgozik. A diagnosztikai területen pedig a szigorú szakmai irányítás alatt, egy csapatként működő MR-operátorokra és radiológusokra esküszöm. Valódi MR-operátori közösséget és saját, szerv- és betegségspecifikus teleradiológiai csapatot építettünk ki. A klinikusok, a rehabilitációs szakemberek és a radiológusok egymás munkáját támogatva, a legjobb diagnosztikai eszköztárat megtalálva és alkalmazva, szakmai egyeztetéseket tartva segítik elő pácienseink mielőbbi gyógyulását.”
A Medical Point Egészségközpont természetesen részt vesz a szakterületéhez kapcsolódó kutatási és klinikai tevékenységben is, aktív részvételt vállalt a térd ízületek MR-diagnosztikáját elemző mesterséges intelligencia rendszer kialakításában, amelyben eredményeit már idén a Medical Point betegei is élvezhetik, de a szakmai csapat olyan specialitásokat is felvállal, mint a keresztszalag szakadások és szeméremcsont (os pubis) vizsgálatainak tökéletesítése.
Talán ennek a szakmai fókusznak és páciensközpontú szolgáltatásnak is köszönhető, hogy az egészségközpont három éves működése alatt nemcsak magánügyfelek ezreit érte el, hanem sikeres együttműködést alakított ki a magyar élsport meghatározó egyesületeivel: az FTC-vel, a Puskás Akadémiával, a Paksi Futball Clubbal, a DVSC-vel, a magyar labdarúgó válogatottal, a kosárlabda válogatottal, kézilabdacsapatokkal, teniszezőkkel, ökölvívókkal és olimpikonokkal. Sőt, 2021 nyarán a Medical Point részt vett az UEFA Labdarúgó-Európa-bajnokság sportdiagnosztikai hátterének biztosításában.
„Az első három év egy vállalkozás életében a nagykorúvá válást jelenti, megmutatja, hogy az eredeti szakmai és üzleti ötlet mennyire volt életképes. Én azt látom, hogy a megfelelő stratégia kialakításával, a kiváló szakmai csapat összekovácsolódásával ez a három év még csak a történet elejét jelenti számunkra” – emelte ki Szekér Zoltán. – „Különösen büszke vagyok ennek fényében arra, hogy a Medical Point hároméves történetének második fele a pandémiás időszakra esett, és a nehéz körülmények között is képesek voltunk a kitűzött céloknak megfelelően fejlődni – mind szakmai, mind üzleti tekintetben.”