• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Kezelhető beteget is találni kell az új terápiákhoz

Egészségmagazin Forrás: Weborvos

Szükség van gyártóktól független kutatásokra is, hogy azokon a területeken is legyen előrelépés, ahol piaci alapon nem éri meg fejleszteni.

A Rákgyógyítás Magazin 2017. őszi lapszámában elismert rákkutató patológusok, onkológusok, urológus, radiológus főorvosok nyilatkozatai olvashatók a világ élvonalába tartozó kutatási eredményekről, s azok hazai alkalmazhatóságáról - ajánlják a lapot az érdeklődőknek a szerkesztők.

Magyarországon 2016-ban 345 klinikai vizsgálatot engedélyeztek – közli a lap. A gyógyszergyártók kutatási törekvései világszerte sokat javítottak az utóbbi két évtizedben a betegek életkilátásain, ám szükség van gyártóktól független kutatásokra is, hogy azokon a területeken is legyen előrelépés, ahol piaci alapon nem éri meg fejleszteni – figyelmeztet az Európai Klinikai Onkológiai Társaság (ESMO) szaklapjában megjelent tanulmány, amelyről hírt ad az újság.

A lap beszámol arról is, hogy a betegek bevonásával zajló klinikai gyógyszervizsgálatokban a legfontosabb szempont a biztonság, ezért az Európai Gyógyszerügynökség (EMA) a kezdeti kutatási fázisokban tovább szigorít az európai előírásokon.

Nem elég, hogy új gyógyszerek válnak elérhetővé, meg kell találni azokat a betegeket is, akik számára igazán hasznos lehet az alkalmazásuk – derül ki a Rákgyógyítás Magazin által közölt összefoglalókból, amelyek a Magyar Klinikai Onkológiai Társaság (www.mkot.hu) 2017-es továbbképző szimpóziumairól számolnak be. Több száz hazai szakorvos részvételével tanácskoztak a rákkutatás legújabb orvostudományi fejleményeiről, dilemmáiról Balatonfüreden és Visegrádon.

Az életük utolsó szakaszába lépett betegek gondozását felvállaló hospice szolgálatoktól segítséget kérni nem lemondást jelent a betegről, hanem esélyt arra, hogy a beteg a hátralévő időt a lehető legjobb fizikai és lelki állapotban tölthesse – hangsúlyozza Szy Ágnes pszichológus. Az Egyesített Szent István és Szent László Kórház hospice osztályának megújításán dolgozó szakember a vele készült interjúban arról is beszél, hogy a fájdalomcsillapításon, a gondos ápoláson túl lelki támaszt és élményeket is kell adni a végstádiumba kerülő betegeknek, függetlenül attól, hogy mennyi idejük van még az életből.

A negyedévenként megjelenő újság korábbi lapszámainak tartalomjegyzéke elérhető a Rákgyógyítás.hu nonprofit betegtájékoztató oldalon is, továbbá a Facebook.com/rakgyogyitas címen is követhetők a betegtájékoztatást szolgáló információk.