• nátha
    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

    • Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

      Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

  • melanóma
    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

    • Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

      Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

  • egynapos sebészet
    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

    • Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

      Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

SM: kis ötletekből nagy segítség

Egészségmagazin Forrás: Weborvos

Arra kérik a magyarországi munkáltatókat, hogy váljanak „SM barát munkahellyé".

A Szklerózis Multiplex nem válogatós betegség, bárkinél kialakulhat, ám jellemzően a 20 és 40 év között jelenik meg és inkább a nőknél tapasztalható. Jelenleg hazánkban 6-8 ezer beteget regisztráltak. A tünetek változatosak, és a modern terápiás kezeléseknek köszönhetően a betegek legtöbbször képesek korábbi életvitelüket fenntartani, és kisebb-nagyobb segítséggel munkahelyükön is teljesíteni. Mit és hogyan lehet átalakítani ahhoz, hogy az SM-el élők is a lehető leghosszabb ideig dolgozhassanak, és mitől is válik igazán SM baráttá egy munkahely?

A Biogen Idec, a két legnagyobb SM betegszervezettel közösen olyan programot dolgozott ki, amelyben a munkáltatók számára fogalmaznak meg egyszerű, de nagy jelentőségű tanácsokat.
„A munkaadók szempontjából olyan egyszerűen megvalósítható dolgokról van szó, mint az otthonról való munkavégzés és a rugalmas munkaidő engedélyezése, a megfelelően erős fény és megvilágítás, valamint képernyőnagyító biztosítása, vagy a légkondicionálóval való hőmérsékletszabályozás." – mondta a program kezdeményezője, Tarcsa Mónika, a Biogen Idec Magyarország vezetője.

„Az SM-mel élők számára kulcsfontosságú, hogy ne zárkózzanak el a társadalomtól, és korábbi aktív életüket fenn tudják tartani. Ennek pedig elengedhetetlen feltétele a munkahely megtartása, és hogy aktív tagjai maradjanak korábbi közösségeiknek." - hívta fel a figyelmet Vincz-Marton Nikoletta, a Magyar SM Társaság elnöke.

„Arra szeretnénk kérni a magyarországi munkáltatókat, hogy csatlakozzanak a kezdeményezéshez, és váljanak „SM barát munkahellyé". Ezzel közvetve hozzájárulhatnak az SM betegek életminőségének javításához." tette hozzá Kovácsné Tóth Ágnes, a Sclerosis Multiplexes Betegek Országos Egyesületének elnöke.

A kezdeményezés további célja, hogy eloszlassa az SM-mel kapcsolatos tévhiteket. Az SM ugyan gyógyíthatatlan, de a tévhittel ellentétben nem mentális betegségről van szó, és nem is fertőző. Az SM betegek tökéletesen alkalmasak tehát arra, hogy irodai, szellemi vagy könnyű fizikai munkát végezve, és kis odafigyeléssel a betegség mellett dolgozzanak. Csatlakozási lehetőség és további részletek itt

Legolvasottabb cikkeink