• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

3 milliárdból oxigén-palackozó üzem épül Dunaújvárosban

Egészségpolitika 2021.04.11 Forrás: ITM
3 milliárdból oxigén-palackozó üzem épül Dunaújvárosban

Az elmúlt egy hónapban mintegy 1,5 millió köbméter cseppfolyós oxigént szállítottak a kórházak 70 százalékába.

Csató Gáborral, az Országos Mentőszolgálat főigazgatójával és Hegedüs Ákossal, az egészségügyi intézményeket oxigénnel ellátó Linde Gáz Magyarország Zrt. vezérigazgatójával egyeztetett Schanda Tamás az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) miniszterhelyettese, hogy segítse együttműködésüket. A Linde Dunaújvárosban palacktöltő üzemet épít, digitális orvosi oxigén palackjukat már használják a mentők.

„Nem lehetünk elég hálásak az egészségügyi dolgozóknak, akik éjt nappallá téve küzdenek az emberek egészségéért, életéért. A járványt csak együtt győzhetjük le, ebben a munkában mindenkire szükség van, különösen azokra a vállalatokra, amelyek a védekezéshez, a betegek ellátásához szükséges termékeket, felszereléseket biztosítják az egészségügy számára. Ilyen cég a Linde Gáz Magyarország Zrt.  is, amely országszerte szállítja a kórházaknak és a mentőknek az oxigént” – idézi Schanda Tamást az ITM vasárnapi közleménye. 

A dokumentum szerint: a kormány egyik jelentős feladata a krízishelyzetben az, hogy segítse az együttműködést a járvány megfékezésében, az életek mentésében részt vevők között. „Minden eszközt – pénzügyi segítséget és szervezési támogatást is – bevetünk annak érdekében, hogy ezek az intézmények, cégek fennakadás nélkül folytathassák a munkát” – jelentette ki Schanda Tamás. A miniszterhelyettes arra kért mindenkit, hogy tartsa be a szabályokat, és ha még nem tette, regisztráljon a védőoltásra, mert csak így lehet véget vetni a járványnak és a korlátozásoknak.

Csató Gábor elmondta: országszerte csaknem 8500 bajtársuk vesz részt a vírus elleni harcban, több mint 500 orvostanhallgató és műegyetemi hallgató mellett önkéntesek százai is segítik őket. Arra kért mindenkit, hogy azzal segítse a mentők és minden egészségügyi dolgozó munkáját, hogy a lehető legkomolyabban veszi, betartja a járványügyi előírásokat. „Bajtársaink eddig közel 150 ezer fertőzésgyanús vagy igazoltan koronavírus fertőzött betegnek nyújtottak segítséget, és mintegy 1,2 millió ember járványügyi mintavételét végezték el” – tette hozzá a mentőszolgálat vezetője.

Hegedüs Ákos, a Linde Gáz Magyarország Zrt.  vezérigazgatója kifejtette: a cég több mint 400 dolgozójának is óriási többletterhet jelent a koronavírus. „A járványhelyzetben rendkívül sok oxigént kell szállítanunk az egészségügyi intézményeknek, többszörösére emelkedett a megrendelések száma. A kollégáim tudják: az ő pontos munkájuk is nélkülözhetetlen a vírus elleni küzdelemben, és ennek megfelelően időt és energiát nem kímélve, megfeszített tempóban dolgoznak. Csak az elmúlt egy hónapban mintegy 1,5 millió köbméter cseppfolyós oxigént szállítottunk a magyar kórházak közel 70 százalékába. Nagy könnyebbséget jelent a munkatársainknak és persze nekünk, a cég vezetőinek is az, hogy számíthatunk a kormány támogatására” – fejtette ki.

Hegedüs Ákos beszámolt arról, hogy vállalatuk egy közel 3 milliárd forintos beruházás megvalósításába kezdett. Az ország egyik legnagyobb és legkorszerűbb palacktöltő üzemét építik meg Dunaújvárosban, ami hozzájárul ahhoz, hogy az egészségügyi intézményeket továbbra is fennakadás nélkül tudják ellátni orvosi oxigénnel. A biztonságos betegellátás fejlesztését elősegítő digitális orvosi oxigén palackjuk bevezetését az Országos Mentőszolgálatnál kezdték meg - zárul a közlemény.

Kapcsolódó hírek