A Semmelweis Érdekvédelmi Szövetség (SÉSZ) örömmel értesült a sajtóból, hogy talán valami előrelépés történik az egészségügyi bérek rendezését illetően. Azonban a bejelentett illetményemelések mértéke és módja csak arra lesz jó, hogy az egészségügyben már jelenleg is észlelhető bérfeszültségeket tovább növelje - írja közleményében a SÉSZ.
Az egészségügyben dolgozó adminisztratív, gazdasági és fizikai munkát végző kollégákat továbbra is kihagyják az illetményemelésekből, holott az ő bérük kilenc éve változatlan!
Ez a béremelési konstrukció csak arra jó, hogy az egészségügyi- és egészségügyben dolgozókat egymás ellen fordítsa!
A szakdolgozók részére bejelentett mérték, csak első hallásra tűnik soknak, nettóban néhány ezer, maximum tízezer forintot jelent a hó végén.
A szakorvosok béremelése közelebb áll a kívánatos mértékhez, de még itt is van mit bepótolni az elkövetkezendő években.
A szakdolgozók igen kismértékű tervezett béremelése véleményünk szerint tovább fokozza az orvosok és szakdolgozók közötti feszültséget is.
Az sem véletlen, hogy Balog Zoltán miniszter a szakápolók esetében százalékokról, míg a szakorvosok esetében konkrét összegekről beszélt!
A „sztrájktárgyaláson" résztvevő reprezentatív szakszervezeteket képviselők is mélyen hallgattak a sajtótájékoztatón arról, hogy sok kollégánk a kilenc éve változatlan bére miatt, már dolgozói szegénységben él! Holott munkájuk nélkül nem működik egyetlen egészségügyi intézmény sem!
Ezért a SÉSZ követeli, hogy az egészségügyben dolgozók illetményét is emeljék meg még az idén, legalább 50 százalékkal - zárul a közlemény.