• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Az antibiotikum rezisztenciától a Tbc elleni küzdelemig

Egészségpolitika 2019.05.24 Forrás: kormány.hu
Az antibiotikum rezisztenciától a Tbc elleni küzdelemig

A közgyűlés a WHO legfőbb döntéshozó testülete, amely minden év májusában ülésezik 193 tagállam részvételével.

Prof. Dr. Horváth Ildikó, az Emberi Erőforrások Minisztériumának egészségügyért felelős államtitkára vezetésével utazott magyar delegáció az Egészségügyi Világszervezet 2019. május 20-28. között Genfben rendezett 72. közgyűlésére (World Health Assembly/WHA) - tudatta közleményében az Emmi.

A közgyűlés a WHO legfőbb döntéshozó testülete, amely minden év májusában ülésezik 193 tagállam részvételével. Feladata, hogy meghatározza a szervezet politikáját, felügyelje és jóváhagyja a költségvetést, akciókat, vizsgálatokat, programokat indítson kiemelt kérdésekben. A közgyűlés plenáris ülésének kiemelt témája az egészségügyi ellátásokhoz való univerzális hozzáférés volt, míg a bizottsági üléseken többek között tárgyalták a szervezet kétéves költségvetési programját, a közegészségügyi vészhelyzetekre való felkészülés lehetőségeit és a Nemzetközi Egészségügyi Rendszabályok végrehajtását is. Napirendre kerül a Fenntartható Fejlődési Célok végrehajtása, csakúgy mint az antibiotikum rezisztencia vagy éppen a tuberkulózis elleni küzdelem.

A szakmai témákon túl a tagállamok a WHO szervezeti, személyzeti kérdéseit is megvitatják, és áttekintik a szervezet pénzügyi helyzetével, reformfolyamataival kapcsolatos kérdéseket is.

Prof. Dr. Horváth Ildikó a közgyűlésen az egészségügyi alapellátásról szóló napirendi ponthoz, valamint a gyógyszerekhez és oltóanyagokhoz való hozzáférés témájához szólt hozzá. Beszédeiben – hangsúlyt fektetve a családok, gyermekek egészségének, illetve jóllétének védelme és elősegítése érdekében tett intézkedésekre – megemlítette az elmúlt tíz évben a magyar lakosság egészségének javítása érdekében tett intézkedéseket, valamint a Nemzeti Immunizációs Program kiváló működését. Az egészségügyért felelős államtitkár május 23-án az EU és a WHO magas rangú tisztviselői, valamint Románia miniszter-helyettese mellett vitaindító beszédet tartott a ritka betegségek és az egészségügyi digitalizáció témájában szervezett kísérő rendezvényen. Felvezető előadásában beszélt a ritka betegségek kezelésének kihívásairól, a digitális egészségben rejlő lehetőségekről, és beszámolt a magyar eredményekről is - írták a közleményben.