• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Az egészségüggyel kampányoltak ma a pártok

Egészségpolitika Forrás: MTI - Teol - Weborvos

Tüntetők és ellentüntetők a kórházak körül: volt, ahol avattak is a kampány mellett.

Magyarország ma már jobban teljesít az egészségügy területén is, mint korábban, de még nem elég jól. Vannak egészségügyi intézmények, amelyek segítségre szorulnak a jövőben is - mondta Orbán Viktor miniszterelnök pénteken Szekszárdon. "Az átszervezés megtörtént, az esélyt megkaptuk, hogy egy jól működő állami egészségügyi rendszerünk legyen, de sokat kell dolgozni annak érdekében, hogy a kórházak, az orvosok, ápolónők és elsősorban a betegek biztonságban érezzék magukat" - hangoztatta a kormányfő a Balassa János Kórház új szárnyának átadásán.

Az elmúlt négy évet értékelve azt mondta: több mint 300 milliárd forint értékű fejlesztés történt a magyar egészségügyben, és 400 fejlesztési program zajlik országszerte. A kormány sikeres lépéseket tett a területi egyenlőtlenség felszámolása érdekében is, minden magyarnak jó reményei vannak arra, hogy azonos szintű ellátás illeti majd meg.

A rezidensek számára létrehozott ösztöndíjrendszernek köszönhetően sikerült lassítani a legjobban képzett egészségügyi dolgozók kiáramlását az országból, és ma az elvándorlás a magyar egészségügyből alacsonyabb szintű, mint 2009-ben volt - közölte a kormányfő.

"Béremelések is történtek, persze messze vagyunk attól, hogy az osztrák vagy német bérekről beszélhessünk, de a néhány lépésben elért béremelést egy európai válság kellős közepén érdemes megbecsülnünk" - jegyezte meg.

Szólt arról is, hogy átalakították a betegszállítás rendszerét, amelynek színvonala szavai szerint a kormányváltáskor sok hasonlóságot mutatott a harmadik világ országaiéval. 2010 óta 120 új mentőautót vásároltak, sürgősségi rohamkocsikat állítottak munkába, és még 178 újabb mentőautó érkezik a magyar egészségügybe. Huszonkét új mentőállomás épült és hatvanat korszerűsítettek - sorolta.

Orbán Viktor kitért arra, hogy az a változás, amely 2010-től zajlik Magyarországon, valójában a 2008-as népszavazással kezdődött, amelyet "azért kellett tartani, hogy ne legyen vizitdíj és kórházi napidíj". A népszavazás hozta létre azt az összefogást, amely 2010-ben a politikában is megtestesült - tette hozzá.

Az előttünk álló időszak kemény munkával telik majd el, de ez nem ok arra, hogy visszaforduljunk azokhoz a kaotikus állapotokhoz, amelyeket 2010-ben kellett orvosolnunk - hangoztatta. Beszédében arra kérte Magyarország választópolgárait, hogy higgadtan gondolják át az ország elmúlt négy évét, vessék össze az ország mai állapotát a négy évvel ezelőttivel. "Gondoljanak az egészségügyre, a rezsicsökkentésre, a munkanélküliségben bekövetkezett javulásra. Kellő méltósággal menjünk el április 6-án választani, és adjunk le a voksunkat a jövő mellett" - mondta.

Ami a kórházat illeti
Orbán Viktor arról is beszélt, hogy a most kibővült szekszárdi kórház, amely 2013-ban 880 millió forintos állami adósságkonszolidációban részesült, 140 ezer ember számára nyújt a 21. századhoz méltó ellátást. Végre az a szégyenteljes helyzet is megszűnik, hogy van Magyarországnak olyan megyéje, ahol nincs MRI (mágneses magrezonancia képalkotó) berendezés, Tolna megye többé nem ilyen - fogalmazott a miniszterelnök.

Muth Lajos, a kórház főigazgatója az átadáson emlékeztetett arra, hogy a 2007-ben elkészült műtőblokkal, a 2011-ben átadott sürgősségi betegellátó osztállyal és a most megépült új szárnnyal jelentősen javultak az infrastrukturális feltételek. Megjegyezte azt is, hogy a napi működési feltételek ugyanakkor javulásra szorulnak.
"A működtetés hatékonyságában rejlő tartalékok jelentős részét kihasználtuk, további segítségre szorulunk; a miniszterelnök úrral folytatott megbeszélések reményt adnak arra, hogy kedvező változások lesznek e téren" - mondta.

Az új létesítményt Orbán Viktor, Puskás Imre (Fidesz-KDNP), a Tolna megyei közgyűlés elnöke, Horváth István (Fidesz-KDNP), Szekszárd polgármestere és Muth Lajos adta át ünnepélyesen. A polgármester köszöntőjében arról beszélt, hogy az egészségügyi beruházás a jövőt szolgálja.

MTI fotó: Beliczay László

A szekszárdi gyógyító intézmény közleménye szerint a Balassa János Kórház új szárnya 3,6 milliárd forintos beruházással 3,3 milliárd forintos európai uniós támogatással, a pavilonrendszerű kórház tömbösítési folyamatának részeként épült meg. A lebontott orvos-nővérszálló helyén elkészült háromszintes épületben, valamint a sürgősségi osztály feletti épületrészben 93 beteget helyezhetnek el; az új létesítményben kapott helyet a kardiológiai és az ideggyógyászati osztály, valamint több szakrendelés. A fejlesztésnek köszönhetően központi intenzív osztály hoztak létre a kórházban.

A projekt keretében összesen 1,2 milliárd forint értékű orvosi műszer és berendezés kerül az intézménybe, köztük egy MRI-benredezés, három röntgen- és négy ultrahangkészülék.

Tüntetők várták Orbán Viktort, csak rossz helyen 
Kisebb csoport várta péntek délelőtt Szekszárdon Orbán Viktort a megyei kórház új épületének északi oldalánál. A Demokratikus Koalíció zászlajával és néhány transzparenssel mintegy tucatnyian várták a kormányfőt – számolt be a teol.hu.Később a lap szerint kisebb tömeggé bővült az utcai csoportosulás, leginkább fideszes zászlókkal érkezett egyre több ember a miniszterelnök köszöntésére.

Nagykanizsán nem avattak, csak kampányoltak
A jelenlegi kormány az egészségügyben megtette, ami a biztonságos és hosszú távú működéshez szükséges, például rendezte a béreket - jelentette ki Nagykanizsa fideszes alpolgármestere pénteken, a város kórháza előtt tartott sajtótájékoztatón. Karádi Ferenc a baloldali összefogás miniszterelnök-jelöltjének, Mesterházy Attilának ugyanide meghirdetett sajtótájékoztatóját megelőzően beszélt arról, hogy a Kanizsai Dorottya Kórház fejlesztése is a kormány 300 milliárdos egészségügyi programjának egyik része. Kitért arra: a jelenlegi kormánynak köszönhető, hogy Nagykanizsa is megszabadult az adósságállományától, s a kórház fejlesztése is olyan eredmény, amire a városban élők büszkék lehetnek.

Bizzer András fideszes önkormányzati képviselő a tájékoztatón azt mondta: a nagykanizsaiak is arra várnak választ Mesterházy Attilától, mit tudott Simon Gábor több száz millió forintot rejtő bankszámlájáról. Szerinte ha erre a kérdésre nem válaszol, "akkor elmondható, hogy ő is elgyurcsányosodott".

Úgy fogalmazott: a szocialisták elnöke "évek óta hazudik" arról, hogy az MSZP-t megújítja, ezzel szemben "visszahozza azokat a politikusokat, akik egyszer már tönkretették az országot".
Nem szabad hinni a szocialistáknak, mert ők azok, akik "kivéreztették az egészségügyet és kivéreztették a kórházi dolgozókat és a betegeket is". A szocialisták idején adósságban úsztak a kórházak, hatezer kórházi dolgozó hagyta el az egészségügyet vagy az országot, s ha a "Gyurcsány-koalíción" múlna, most is kórházi napidíjat és vizitdíjat fizetnénk - fejtegette az önkormányzati képviselő.

A Fidesz sajtótájékoztatója idején 15-20 tüntető állt a kórház épülete előtt. Egyebek mellett "Gyurcsány bábja vagy!", "Hol bújkáltál, Attila?" és "Ati, honnan van a 240 millió?" feliratú táblákat tartottak fel, s mindaddig a helyszínen is maradtak, míg a szocialisták elnöke később ugyanitt szintén sajtótájékoztatót tartott.

Mesterházy: csökkenteni kell a várólistákat az egészségügyben
A következő kormányzati ciklusban minden területen radikálisan csökkenteni kell, ahol lehet, ott pedig meg kell szüntetni a várólistákat az egészségügyben - közölte Mesterházy Attila pénteken Nagykanizsán tartott sajtótájékoztatóján. Az ellenzéki összefogás miniszterelnök-jelöltje a Kanizsai Dorottya Kórház épülete előtt a pártszövetség egészségügyi programjáról azt mondta, hogy az három fő szakmai területre koncentrál: a gyermekegészségügyre, valamint a rákos, továbbá a szív- és érrendszerei betegségek gyógyítására és megelőzésére.

Hozzátette, hogy minden területre kiterjedően szeretnék elérni az "elviselhetetlenül hosszú", országos átlagban 12-14 hónapos várólisták csökkentését, ami finanszírozási, szervezési kérdést is jelent.

Mesterházy Attila azután tartott sajtótájékoztatót, hogy megtekintette a nagykanizsai kórházban végzett fejlesztéseket. A szocialisták elnöke a nagykanizsai beruházásról elismerően nyilatkozott, kiemelkedőnek nevezte az ötmilliárdos beruházást. Úgy fogalmazott, hogy ha minden magyar kórházban hasonló informatikai, műszertechnológiai fejlesztést lehetne végrehajtani, a betegek sokkal gyorsabban kaphatnának jobb ellátást.

Megítélése szerint a nagykanizsai kórházfejlesztés azért is példaértékű, mert még a szocialista kormányok idején kezdődött és a mostani működése alatt fejeződött be, ugyanakkor további pályázatok is az itt élők ellátását segítik majd. Kijelentette: "tudomásul kell venni, hogy több pénzt kell az egészségügybe beletenni". Korábban a jelenlegi kormány is több forrást ígért, "de éves szinten 100 milliárdot vettek ki az egészségügyből", amit pótolni kell - tette hozzá.

Az egészségügy "olyan innovatív ágazat, ahol mindig több pénzre lesz szükség", mert nő az emberek átlagéletkora, idősödik a társadalom, és mindig újabb technológiák, gyógyszerek jelennek meg, amelyeknek a költsége magasabb - mondta el a szocialista politikus.