• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Az ombudsmanhoz fordul az orvosi kamara

Egészségpolitika Forrás: MOK Online

A nyugdíjat nem szociális rászorultság alapján kapják, azt „megvásárolták" maguknak.

Az alapvető jogok biztosához fordult a Magyar Orvosi Kamara (MOK) az új nyugdíjszabályok miatt, mert jogsértőnek, az alaptörvénybe ütközőnek tartják - hozta nyilvánosságra a kamara honlapján.

A beadvány szerint, túl azon, hogy erős kételyeik vannak a szabályozás, illetve az előírt kormányzati intézkedések társadalmi hasznosságát illetően, a szabályozással létrejött rendszert diszkriminatívnak, jogsértőnek, az alaptörvénybe ütközőnek tartják.

Mint írják, "Vannak országok, ahol valóban a jogrend részét képezik azok a szabályok, amelyek szerint a nyugdíjjogosultsághoz nem elegendő a szükséges életkor elérése, a megfelelő befizetések teljesítése, de szükség van az aktív pénzkereső tevékenység befejezésére is a nyugdíjjogosultság megszerzéséhez. Magyarország nem tartozott ezek közé az országok közé, az aktív lakosság úgy állt munkába, folytatta munkáját évtizedeken át és teljesítette személyesen, illetve munkáltatóján keresztül befizetéseit a nyugdíjkasszába, hogy amennyiben megfelel a feltételeknek, megszerez egy bizonyos szolgálati időt, és elér egy meghatározott életkort, abban az esetben jogosulttá válik a nyugellátásra.

Fontosnak tartjuk látni és láttatni, hogy a nyugdíjat az arra jogosultak nem szociális rászorultság alapján kapják, hanem a hosszú időn át teljesített befizetések fejében, az tehát őket egyszerűen megilleti, mivel azt „megvásárolták" maguknak, eleget téve a feltételeknek, jogosultságot szereztek rá.

A fent kritizált gondolkodást társadalmi szempontból veszélyesnek, rombolónak, demoralizálónak gondoljuk, tartunk attól, hogy teljességgel szétrombolja a Magyarországon épphogy éledező pénzügyi kultúrát, befektetési hajlandóságot, napi érdekek mentén ismét a pazarló, szegénységet okozó, vagy azt éppen fenntartó gazdálkodás felé viszi a lakosságot, miközben elhiteti vele, hogy az általa befizetésekkel és szolgálati idővel megszerzett nyugdíjjogosultság ténylegesen az állam által nyújtott ajándék, és mint ilyen, bármikor, bármely okból megvonható, szüneteltethető, csökkenthető, korábban nem ismert feltételekhez köthető, stb".

A MOK arra kérte Szabó Máté ombudsmant, ha egyetért beadványukkal, úgy a rendelkezésére álló jogi eszközökkel kísérelje meg a rendelet végrehajtásának leállítását.