• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Brüsszeli kiállítás egy magyar kormányzati stratégiáról

Egészségpolitika Forrás: MTI

A Magyarországon fogyatékossággal élők elhelyezésének kormányzati stratégiáját mutatja be a tárlat.

Az Európai Parlamentben kedden megnyílt a Magyarországon fogyatékossággal élők elhelyezésének kormányzati stratégiáját bemutató kiállítás.

A kiállítás azt mutatja be, hogy Magyarországon egyre több fogyatékossággal élő ember élhet méltóságteljes körülmények között, kikerülve a nehézségekkel küzdő, szegregált intézmények falai közül - mondta Kósa Ádám fideszes EP-képviselő megnyitó beszédében. A képviselő arra emlékeztetett, hogy Magyarország volt az első kelet-közép-európai ország, amely átfogó stratégiát alkotott a fogyatékkal élőket befogadó nagy intézetek kiváltására.

Elmondta, a nagy intézetek fokozatos megszüntetése és a lakók közösségbe kerülése nemcsak a fogyatékossággal élő gyermekek és felnőttek, hanem az egész társadalom számára fontos. A fogyatékossággal élők esélyt és lehetőséget kapnak egy jobb életre, munkára, miközben a helyi közösség megérti és megszereti őket, s valóban befogadóvá válik. 2023-ig 10 ezer fogyatékossággal élő fog lehetőséget kapni az önálló életre közösségi formában - közölte.

Antonio Tajani, az Európai Parlament elnöke beszédében aláhúzta: a fogyatékossággal élő emberek a társadalom szerves részévé kell válniuk. Joguk van ahhoz, hogy döntsenek lakó- és munkahelyükről, és jogukban áll eldönteni, milyen Európában akarnak élni - tette hozzá.

Czibere Károly, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára beszédében arra hívta fel a figyelmet, hogy a fogyatékkal élő embereket befogadó közösségek társadalmi szemlélete pozitív irányba változik, ami azt bizonyítja, hogy az elfogadás társadalmi méretekben formálható.

A kisközösségekben élők esélyt kapnak egy jobb és teljesebb életre, a gondozóik egy más beállítottságú hivatásra, az őket befogadó közösségek által pedig Magyarország arra, hogy jobb minőségű társadalom épüljön. "Közös célunk, hogy a fogyatékos emberek látható, hallható, egyenrangú és egyenjogú állampolgárai legyenek Magyarország" - húzta alá az államtitkár.