• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Családi pótlék: reagált a szaktárca

Egészségpolitika Forrás: Weborvos - MTI

EMMI: Széleskörű egyeztetés eredményeként változtak a feltételek.

Az EMMI Egészségügyért Felelős Államtitkársága a beteg gyerekek után járó családi pótlék kapcsán hangsúlyozza, hogy az Egészségügyi Szakmai Kollégium tagozatai számos szakértő bevonásával alakították ki konszenzusukat arra vonatkozóan, hogy a betegségcsoportok nevesítése szakmailag pontosan, BNO szerint, továbbá a betegségteher szempontjából méltányosan legyen pontosítva. A magasabb összegű családi pótlékra, a gyermekek mindennapi életében napi problémát okozó, a gyermek és a család számára komoly betegségterhet jelentő betegség és fogyatékosság jogosít - reagáltak közleményében a Demokratikus Koalíció tájékoztatóján elhangzottakra.

A Demokratikus Koalíció (DK) azt követeli a kormánytól, hogy állítsa vissza a beteg gyerekek után járó emelt szintű családi pótlékot - mondta Szűcs Erika, a Gyurcsány kormány szociális és munkaügyi minisztere vasárnapi budapesti sajtótájékoztatóján. Olyan új szabályozást kell létrehozni, amelynek előkészítésébe az orvosok mellett a szülőket is be kell vonni, és nemcsak az egészségügyi, hanem az egyéb, a betegséggel járó pluszkiadásokat is figyelembe kell venni. Módosítani kell továbbá a hozzáférést a szociális juttatásokhoz - mondta a DK politikusa, független országgyűlési képviselő. Kifejtette: a pótlék megvonása szűkíti a gyerekjogokat, az indoklása pedig "álságos és hazug". Az anyagcsere-betegségben szenvedőknél nincs szükség gyógyszeres kezelésre, de a speciális élelmiszerek nagyon drágák - tudósított az MTI az eseményről.

Mint a szaktárca közleménye kifejti: Azok a betegségek, melyek átmenetiek, vagy tartósak ugyan, de a gyermek gyógykezelése megoldott, életminősége a gyermekeknek járó egészségügyi ellátással teljes körűen biztosítható, pusztán a diagnózis fennállása miatt nem jogosítanak magasabb összegű családi pótlékra.

Természetesen a jövedelmi és egyéb rászorultsági tényezők fennállása esetén, egyéb jogszabályok alapján igényelhetők, vagy alanyi jogon járnak a különböző szociális juttatások.

Az államtitkárság kiemeltem fontosnak tartja az emelt családi pótlékra jogosító megbetegedések kapcsán a széleskörű társadalmi párbeszédet, hogy a rendszer méltányosan, transzparensen es ellenőrizhetően működjön És a jogosultak számára egyszerűen hozzáférhető legyen - áll a közleményben.