• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Debrecenben lesz a legnagyobb kórház

Egészségpolitika Forrás: MTI

A Kenézy kórház és a Debreceni Egyetem integrációjával egyetemi kórház jön létre.

A magyar egészségügyi ellátórendszer legnagyobb intézménye jön létre Debrecenben a Kenézy kórház és a Debreceni Egyetem (DE) integrációjával a finanszírozást és a betegszámot tekintve is - mondta a Fidesz frakcióvezetője az egyetemen tartott csütörtöki sajtótájékoztatón.

Kósa Lajos emlékeztetett arra, hogy az Országgyűlés kedden fogadta el a felsőoktatási törvény módosítását, amely lehetővé tette az egyetemi kórházak létrehozását. Az integráció eredményeként 2017. január 1-jétől a Kenézy kórház fenntartója a Debreceni Egyetem lesz, az egyetemi kórház működtetésével kapcsolatos döntéseket pedig a felsőoktatási intézmény rektora hozza meg - ismertette.

Az integrációtól egyrészt a betegellátás színvonalának javulását, másrészt az orvosképzés nívójának további emelkedését várják - tette hozzá.

Az egyetemi kórházban az ellátási szintek megmaradnak, és a finanszírozás sem változik, viszont létrejön egy egészségügyi irányító testület, amelynek munkájában részt vesz a klinikai központ és a Kenézy kórház vezetője is - mondta, hozzátéve, hogy szerinte az átalakulásban részt vevők együttműködésének köszönhetően az integráció "sikerre van ítélve".

Szilvássy Zoltán, a DE rektora többi között arról beszélt: a törvénymódosítás értelmében megvalósuló integráció egyik célja, hogy a debreceni és a Hajdú-Bihar megyei betegellátó rendszer hatékonyabban, költséghatékonyabban is működjön, azaz jobb legyen a jelenleginél. A másik célnak az orvosképzés kapacitásainak, feltételeinek javítását, a gyakorlati képzés színvonalának további emelését nevezte. Az integráció részeként a leghatékonyabb, legmodernebb ellátásért egy sürgősségi klinika létrehozását is tervezik, ezzel a beruházással kapcsolatban azonban a rektor egyelőre nem mondott részleteket.

Papp László (Fidesz-KDNP) polgármester hangsúlyozta: a magas színvonalú orvosképzés az egész DE megítélését befolyásolja. Ennek a képzésnek a minősége már jelenleg is jó, hiszen az egyetemen tanuló külföldi hallgatók közül a legtöbben az orvosképzésben vesznek részt. Az, hogy az ország legnagyobb egészségügyi ellátóközpontja Debrecenben jön létre, tovább erősíti a törekvést, hogy Debrecen a régió első számú városa legyen - fűzte hozzá.

Lampé Zsolt, a Kenézy kórház főigazgatója elmondta: a kórház dolgozói az oktatási tevékenységben már eddig is részt vettek, illetve több tanszék is részben vagy teljes egészében a kórházban működik. Az integráció óriási lehetőség a betegeknek, az orvosoknak, egészségügyi dolgozóknak, ugyanakkor nagy felelősség is - hangsúlyozta.