Hogyan szolgálják a tervezett változások az egészségügyiek elégedettségét, a rendszer működőképességét, és a betegellátás jövőjét?
Miközben ágazati vezetésünk az ellátórendszer hatékonyságának megteremtésén fáradozik, vitathatatlan tény, hogy „az országnak jelentős elmaradása van az egészségügyre fordított közkiadásoknál és a dolgozói bérek vonatkozásában /OECD/". Bár gombamód szaporodnak a korszerű rendelők, szakrendelők, hipermodern kórházi épületek, csúcskategóriás terápiás, vagy diagnosztikai egységek az egészségügyben, működtetésükhöz azonban sem a szükséges forrás, sem a kellő számú szakképzett személyzet nem áll rendelkezésre." A következmények részben ismertek, részben beláthatatlanok.
Három év után végre tényleges béremelésre szánta el magát a Kormány. A megállapodásban részes szakszervezetek és kamarák többnyire elégedettek az eredményekkel, ám egyes vélemények szerint a béremelés mértéke és üteme nem oldja meg a betegbiztonságot fenyegető munkaerőhiányt. Az egészségügy továbbra is „számtalan sebből vérzik", miközben a háttérben korszakos jelentőségű események zajlanak. Célunk most is, mint mindig: a Tények, Lehetőségek és Korlátok felvázolása lesz – írták meghívójukban a szervezők.
Milyen átalakításokat tervez a Kormány és mikor, hogyan, miből finanszírozza azt? Mi történik az alapellátásban, milyen változások várhatóak a szakellátásban? A tervezett átalakítások hogyan szolgálják egészségügy szereplőinek elégedettségét, a rendszer működőképességét, és a betegellátás jövőjét?
Többek között erről fog szólni az Egészségügy öt dimenzióban nyári konferencia programja
2016. augusztus 31-én 9 óra
kezdettel Budapesten,
a Danubius Health Spa Resort Hotel Margitsziget Star Auditóriumában.