• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Előkészítik az informatikai beszerzéseket

Egészségpolitika Forrás: Weborvos - MTI

Csaknem hárommilliárdot nyert informatikai rendszerének fejlesztésére az OEP.

Új, integrált és egységes informatikai rendszer kiépítésére nyert el uniós forrást az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP). A 2,8 milliárd forintról szóló támogatási szerződést csütörtökön, Budapesten írták alá.

Sélleiné Márki Mária, az OEP főigazgatója elmondta: a projekt célja korszerűsíteni az informatikai rendszert, minimálisra csökkenteni a működési kockázatát, valamint a még papíron rögzített adatokat számítógépre vinni. A beruházással egységes, hatékony, a 21. század követelményeinek megfelelő informatikai rendszer jön létre - tette hozzá.

Szócska Miklós egészségügyért felelős államtitkár köszöntőjében hangsúlyozta: a mindennapi élet egyik meghatározó, de egyben legkritikusabb szereplője az egészségbiztosítási pénztár, ezért fontos, hogy az informatikai rendszere jól, biztonságosan működjön. Az OEP informatikai rendszere szorosan illeszkedik az ágazat egyéb területén fejlesztendő informatikai hálózatokhoz. A pénztár informatikai rendszere teremti meg az alapját a jövőben bevezetni kívánt e-receptnek vagy a betegadatok elektronikus úton történő tárolásának, továbbításának is - tette hozzá. Az OEP kulcsszereplője az ágazatnak, ezért is fontos, hogy naprakész adatbázisa legyen - emelte ki az államtitkár, megjegyezve: ez az informatikai fejlesztés eszköze lehet az egészségfejlesztési terveknek is.

Vályi-Nagy Vilmos infokommunikációért felelős államtitkár azt mondta, hogy a beruházással jobb, gyorsabb informatikai rendszer jön létre, amely egyben költséghatékony is.

Az OEP csütörtöki közleménye szerint az EKOP 2.3.7 projekt előkészületi munkálatai az év elején befejeződtek, jelenleg a megvalósításhoz szükséges beszerzések előkészítése zajlik.

A program fő célja, hogy az OEP alapfeladatainak – az Egészségbiztosítási Alap kezelése valamint az egészségügyi szolgáltatások és termékek finanszírozása – ellátásához szükséges belső folyamatok felmérésével és az azokat segítő szakrendszerek megújításával megteremtse a hatékonyabb feladatellátáshoz és munkavégzéshez szükséges korszerű, egységes informatikai hátteret.

A fejlesztés az OEP informatikai rendszerének megújításával a szervezet működésének, eljárásainak, folyamatainak az infokommunikációs technológiát kihasználó modernizációját jelenti, mely során egy komplex, integrált, egységes infrastruktúrájú rendszer kerül kiépítésre.

A nyolc alprojektre osztott fejlesztés fő feladata, hogy biztonságos és folyamatos működési feltételrendszert biztosítson az OEP szakmai feladatainak ellátásához.

A fejlesztés érinti a közfinanszírozott szolgáltatók szerződéses kapcsolatainak kezelését is, ahol a modernizáció eredményeként átlátható és ügyfélbarát elektronikus szerződéskötés, szerződéskezelés valósul meg. Az ügyfélkapcsolati információs rendszer egyszerűsíti a szerződéses kapcsolatból eredő adatszolgáltatásokat (például: orvosok bejelentése, vényírási szerződések megkötése, vényigénylés) és tájékoztatásokat.

Korszerűsítik a gyógyszertámogatási rendszert, valamint a közfinanszírozott egészségügyi szolgáltatók jelentés-elszámolási folyamatokat is. Ezzel párhuzamosan olyan orvosszakmai ellenőrzéseket támogató rendszert fejlesztenek ki, amely az orvosszakmai ellenőrzéseket előkészítéstől lezárásig folyamatában végigköveti és technikailag támogatja a szakmai munkát.

Kialakítják az OEP TAJ nyilvántartási adatbázisa, és a – szintén elektronikus közigazgatás operatív program keretén belül, a Közigazgatási és Elektronikus Közszolgáltatások Központi Hivatala által fejlesztett – összerendelési adatbázis közötti kapcsolatot is, mely segítségével lehetőség nyílik arra, hogy az egészségügyi ellátást igénybe vevő személy bármely módon azonosítsa magát, valamint hozzájárulása esetén a szükséges adatait az állam a nyilvántartásaiból biztosítja.

A célok teljesítéséhez kialakítanak egy korszerű informatikai architektúra és szoftverkörnyezetet, mely biztosítja a magas üzembiztonságot és a katasztrófatűrő működést is.

A projekt 2014. december 31-én zárul.