• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Folytatódik a mentőirányítási rendszer integrálása

Egészségpolitika Forrás: MTI

A 112-től azt várják, hogy a segítség 15 percen belül megérkezzen az állampolgárhoz.

Jövő év közepére integrálódhat teljesen a mentők segélyhívó rendszere az ESR-112-be. Az erről szóló kormányhatározat a Magyar Közlöny keddi számában jelent meg. Az ESR-112 egységes segélyhívó rendszer és az Országos Mentőszolgálat "MIR" elnevezésű mentésirányító rendszere integrációjának megvalósításához Varga Mihály nemzetgazdasági miniszternek 190 millió forintos forrást kell biztosítania azonnal a Kormányzati infokommunikációs szolgáltatások jogcímcsoport javára.

Az Orbán Viktor kormányfő által jegyzett határozat szerint a 112-es európai segélyhívószámra épülő egységes segélyhívó rendszer kibővítése, valamint a 104-es segélyhívószámhoz kapcsolódó feladatok hatékony ellátása érdekében Pintér Sándor belügyminiszternek és Balog Zoltán emberierőforrás-miniszternek október végéig meg kell vizsgálnia az Országos Mentőszolgálat egységes európai segélyhívó számra alapozott Egységes Segélyhívó Rendszerbe (ESR) történő integrálásának jogalkotási, személyügyi feltételeit.

A kormány felhívja továbbá az érintett minisztereket, hogy az Országos Mentőszolgálat segélyhívó rendszerének az ESR rendszerébe történő biztonságos integrálásához szükséges valamennyi intézkedést 2016. június 30-áig tegyék meg - olvasható a határozatban.

A 112-es számon hívható egységes segélyhívó rendszer, az ESR-112 bemutatásakor 2013 májusában Lucza Vilmos, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium infokommunikációs államtitkárságának főosztályvezetője azt mondta: a kormány kiemelt célja, hogy a segítségnyújtás folyamata felgyorsuljon. Szege Zoltán, az Emberi Erőforrások Minisztériuma egészségügyi informatikai programirodájának vezetője közölte: a 112-től azt várják, hogy a segítség 15 percen belül megérkezzen az állampolgárhoz.

A segélyhívásokat fogadó szakembereknek fontos szerepük lesz abban, hogy a segélykérőtől minden olyan információt begyűjtsenek, ami segítheti a kórházi ellátást. Ugyanekkor Göndör László, az ESR-112 projekt vezetője kiemelte azt is, hogy a 112-es egységes hívószám mellett egyelőre a készenléti szervek jelenlegi hívószámai - a 104, a 105 és a 107 - is élni fognak.