• nátha
    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

    • Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

      Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

  • melanóma
    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

    • Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

      Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

  • egynapos sebészet
    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

    • Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

      Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

Fontos a szociális ágazat dolgozóik elismerése

Egészségpolitika Forrás: MTI

Az ágazatban dolgozók bére a 2013. évi átlagbérekhez képest 2018-ig 62 százalékkal emelkedik.

A kormány az elmúlt években tanúbizonyságát adta annak, hogy fontosnak tartja a szociális ágazatban dolgozók erkölcsi és anyagi elismerését, - mutatott rá az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára Szél Bernadett (LMP) országgyűlési képviselőnek írásbeli kérdésére.
   
Rétvári Bence az Országgyűlés honlapján közzétett válaszában kifejtette: a vonatkozó kormányrendelet értelmében január 1-jétől a minimálbér összege 111 ezer forintról 127 500 forintra, a garantált bérminimum összege 129 ezer forintról 161 ezer forintra nőtt. A minimálbér január 1-jétől 16 500 forinttal, azaz mintegy 15 százalékkal, a garantált bérminimum pedig 32 ezer forinttal, mintegy 25 százalékkal emelkedett, ami a szociális ágazat 83 678 munkavállalóját, valamint 5 800 nevelőszülőt érint.
   
Hozzátette: a kormánynak kiemelten fontos a szociális ellátások, szolgáltatások rendszerének biztonsága mind az állami, mind a nem állami fenntartású intézmények esetében.
   
Rétvári Bence felidézte, hogy egy közelmúltban született kormányrendelet módosítás és kormányhatározat értelmében a kabinet felhívja a nemzetgazdasági minisztert, hogy gondoskodjon az egyházi, nem állami szociális fenntartóknál a minimálbér és a garantált bérminimum január 1-től történt emelése miatti többletkiadások költségvetési forrásáról. Az év első felében az állami támogatás emelt összegére válnak jogosulttá az egyházi, civil fenntartók, amíg, legkésőbb a második negyedévben, kormánydöntés nem születik a források további biztosításáról - rögzítette az államtitkár.
   
Kitért továbbá arra, hogy a szociális ágazatban dolgozók ágazati összevont pótlékának megemelésére a kormány 7,5 milliárd forintot biztosít. Ezt a forrást azon felsőfokú végzettséggel rendelkező  - F-J fizetési osztályokba besorolt -szociális ágazati dolgozók összevont pótlékának megemelésére fordítják, akiket a 2017. évi minimálbér, illetve garantált bérminimum emelés nem, vagy csak aránytalanul kis mértékben érint. A pótlék összegének arányos, a végzettségek és a jogviszonyban töltött idők szerinti differenciálást is biztosító megemelésére kerül sor.
   
A szociális ágazati összevont pótlék emelése összesen 14 784 dolgozót érint és átlagosan bruttó 35 ezer forintos - akár 84 585 forint összegű differenciált - béremelést eredményez - jelezte Rétvári Bence.

Legolvasottabb cikkeink