A szakmai műhelyek eredményei győzhetik meg a döntéshozókat Dózsa Csaba szerint.
Kritikus tömeget kell elérnie a szakmai műhelymunkáknak, hogy a döntéshozókig eljussanak a tudományos eredmények, és ne fújhassa el őket egy Széll Kálmán Terv – fogalmazott Dózsa Csaba egészségügyi közgazdász, a META elnöke az IME-META V. Országos Egészség-gazdaságtani Továbbképzésen és Konferencián.
Az „Egészség-gazdaságtan határok nélkül: innovációtól az egészségiparig" című, az orvosok számára kreditpont szerzésére lehetőséget adó rendezvényt kétnaposra szervezték (ma és holnap), ugyanis nagy számban érkeztek be előadás pályázatok. A programban úgynevezett nemzetközi blokk is szerepel, amelyben külföldi szakemberek mondják el, milyen gyakorlat jellemzi hazájuk befogadás politikáját az egészségügyi technológiák területén.
A bizonyítékokon alapuló egészségpolitika felé című nyitó előadásában Dózsa Csaba többek között rámutatott egy tavaly készült tanulmánya alapján arra, hogy tíz év alatt hatalmas átrendeződés zajlott le a szakmák között a finanszírozásban, az esetszámokban. Megfigyelhető, hogyan tört előre az onkológiai és a kardiológiai ellátás a HBCS-finanszírozáson belül, hogyan zsugorodik össze a hagyományos sebészet, a hagyományos gyermekgyógyászat.
Lehet, hogy a felszínen azt látjuk, hogy évről évre ugyanaz a 2,3-2,5 millió elszámolt eset- vagy súlyszám van, ám ezen belül hatalmas változások vannak a rendszerben – tette hozzá azzal, hogy ezek vizsgálata mind hozzájárul a bizonyítékokon alapuló egészségügy elemzéséhez.