Nem kell nagyon sötéten látni a jövőt! - biztatott a térségi vezető az IME mai konferenciáján.
- Egyedül nem megy – mondta a kecskeméti megyei kórház főigazgatója a konferencián, utalva arra, hogy az intézmény Kalocsával és Kiskunfélegyházával történő integrációjában eléggé magukra hagyta őket az állam. Dr. Svébis Mihály beszámolt arról, hogy az egyeztetések, az átvilágítás után előkészítették a két városi kórházzal a szakmai együttműködést, és március 1-én élesben is elindul az integrált ellátás. A teljes körű integrációra pedig idén szeptember-decemberben kerül sor.
A főigazgató hangsúlyozta, hogy a sikeres integráció nem valósulhat meg az egybeolvadó intézmények adósság-állományának konszolidációja nélkül. Bár a központ korábban ígéretet is tett arra, hogy a két városi kórház összesen 1,5 milliárd forintos tartozását rendezi, eddig erről még konzultáció sem történt. Másik nagy probléma, hogy Kalocsán 18 orvos töltötte be a nyugdíjkorhatárt, és ha ők elmennek, óriási gondok adódhatnak az ellátásban – tette hozzá.
Nem kell nagyon sötéten látni a jövőt! – mondta előadásában a Gyemszi Dél-Alföldi Térségi Egészségszervezési Központ igazgatója. Dr. Mészáros János, aki az egynapos ellátások helyzetét mutatta be, arra hívta fel a figyelmet, hogy 2010-2012 között átlagosan 159 százalékra nőtt az ilyen típusú ellátások esetszáma. Még örvendetesebb, hogy ma már az egynapos ellátásra alkalmas esetek körülbelül felét így is végzik el, holott 2010 előtt ez még jóval kisebb arány volt. A TESZK igazgatója hangsúlyozta, hogy ha további fejlődést szeretnének elérni, meg kellene duplázni azt a 26 ezer súlyszámot, amit a központi költségvetés erre a célra 2011-ben beletett a rendszerbe. Úgy vélte, plusz 7-8 milliárd forinttal „TVK mentesíteni" lehetne ezt az ellátást.
Járóbeteg-ellátás: bukik az államosítás?