• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Isten hozta a fedélzeten! - mondta a tárcavezető

Egészségpolitika Forrás: MTI

A bizalom fontosságát hangsúlyozta, példának a gyógyszerkasszát említette.

A kormány célja egy olyan ütőképes állam megteremtése, amely sokkal kevesebbe kerül, sokkal hatékonyabb, sokkal átláthatóbb és sokkal polgárközelibb a korábbinál - mondta Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere pénteken, az AmCham üzleti fórumán Budapesten.

Minden olyan beruházást és fejlesztést, ami ebbe az irányba mutat, "Isten hozta a fedélzeten"; minden olyan gazdasági tevékenység, ami alapvetően arra irányul, hogy kikerüljék ezeket a változásokat, kevésbé fogja a kormány támogatását élvezni - tette hozzá.

Balog Zoltán hangsúlyozta: az élet minden területén nagyon fontos a transzparencia és a bizalom, amire a gyógyszerkasszát hozta fel példának. "Az a fajta kiegyenlítés, hogy a betegterhek legkisebb növelésével mégis kiszámítható, biztos hasznot és jelenlétet biztosítsunk a magyarországi gyógyszergyártóknak, és a külföldi valamint magyarországi gyógyszerforgalmazóknak, nemigen fog bizalom nélkül menni" - fejtette ki.

Hozzátette: ebben az ügyben szívesen képviseli a magyar kormány felé azt a mentalitást, hogy érdemes a bizalmat megelőlegezni, megnézni, hogyan tudnak együtt tervezni, "nem pedig ilyen rajtaütésszerű támadásokat indítani a gazdaság világával szemben". Ebben fejlődnünk kell - ismerte el, hozzátéve: bízik abban, ahogy a rendszer konszolidálódik, egyre inkább együtt tudják megtervezni a gazdasági szereplőkkel a közös gazdasági jövőt és az emberi erőforrások jövőjét, amiért más módon ugyan és különböző szinteken, de mégiscsak együtt felelősek.

Magyarországon ma hárommillió embert érint a válság, minden harmadik embernek legfeljebb életfeltételei minimális biztosítására van eszköze, közülük 1,2 millió ember pedig mélyszegénységben él. Csak akkor lehet előrelépni, ha a gazdaság szereplői, és azok, akiknek a válságot menedzselniük kell, egyfajta szövetségre lépnek egymással, legalábbis felfedezik azt a területet, ahol közösek az érdekeik - hangsúlyozta.

Úgy vélekedett: ha nem akarjuk, hogy Magyarország olyan ország legyen, ahol a külföldi vállalatok csak "ideiglenesen állomásoznak", s alig várják, hogy a megfelelő haszonnal eltűnjenek, együtt kell működni.

A miniszter kifejtette: a rendszerváltás után olyan technikák alakultak ki a túlélésre, amelyek politikai kompromisszumokká is váltak, nemcsak különböző társadalmi csoportokkal, hanem az államigazgatás különböző szintjein is.

Ezek között említette, hogy akinek nem tudtak munkát adni, annak számára lehetővé tették, hogy elmenjen előrehozott nyugdíjba. A közigazgatásban pedig azoknak az egymást váltó politikai eliteknek, akiknek nem sikerült megnyerniük a választást, s visszavonultak a megyék világába, biztosították valamilyen szinten a túlélését. Ezeknek a negatív és egyéni túlélési stratégiáknak azonban a miniszter szerint két évvel ezelőtt vége lett. Ahogy az a típusú önkormányzati világ sem maradhat tovább fenn szavai szerint, amelyben az önkormányzatok engedély és kontroll nélkül vehetnek fel hiteleket, miután egy "hamis kompromisszummal" az állam úgy bízott feladatokat az önkormányzatokra, hogy azokra nem tud elég pénzt adni, ezért oldják meg, ahogy tudják.