• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Jön: új beutalási rend, új finanszírozási szerződések

Egészségpolitika Forrás: Weborvos

A kórházak április 18-ig nyilatkozhatnak arról, megfelelnek-e a minimumfeltételeknek.

Térségi egyeztetéseket kezdett a Nemzeti Erőforrás Minisztérium Egészségügyért Felelős Államtitkársága az egészségügyi struktúra átalakításáról a fekvőbeteg-ellátó intézményekkel. Dr. Cserháti Péter egészségpolitikáért felelős helyettes államtitkár január 25-től február 6-ig tartó konzultáció-sorozatán az ország 18 pontján találkozik az intézmények vezetőivel és fenntartóival, tájékoztatta lapunkat közleményében az szakállamtitkárság.

Az államtitkárság képviselője január 25-én Tapolcán, Körmenden és Csornán a helyi kórházak jövőbeni feladatairól és fejlesztési lehetőségeiről egyeztetett. A nap végén Cserháti Péter Győrben az új térség összes kórházának képviselője előtt beszámolt az elmúlt év végén tett, a 2012. évi ágazati folyamatokat meghatározó lépésekről. Kiemelte: 2011 végén összesen 64,1 milliárd forint többlet került az egészségügybe. Az összeg legnagyobb része a lejárt adósságállománnyal rendelkező kórházak konszolidációját szolgálja. Éppen ezért év elején megkezdődtek a tárgyalások a beszállítókkal, valamint az orvosi és szakdolgozói bérrendezésről is tárgyalások folynak.

A struktúraátalakítás kapcsán Cserháti Péter hangsúlyozta: a legfőbb cél a biztonságos, mindenki számára elérhető, magas szintű betegellátás és a gazdálkodás hatékonyságának növelése. Ezt több európai uniós pályázati lehetőség is segíti 2011 és 2014 között, így például a kórházi átalakításra 44 milliárd, a járóbeteg-ellátás átalakítására 13 milliárd, az onkológiai ellátás fejlesztésére 6,8 milliárd, a sürgősségi ellátás fejlesztésére 4 milliárd forintot lehet felhasználni.

A helyettes államtitkár az átalakítás üteméről elmondta: a fekvőbeteg intézmények új kapacitásaikról és területi ellátási kötelezettségükről március 5-31-e között határozatot kapnak az Országos Tisztifőorvosi Hivataltól, ezt követően kerülhet sor a működési engedélyek módosítására. A szolgáltatók április 18-ig nyilatkozhatnak arról, hogy megfelelnek-e a minimumfeltételeknek. Ezt követően 120 nap áll rendelkezésükre ahhoz, hogy szükség esetén pótolják a hiányosságokat. Az Országos Egészségbiztosítási Pénztár április 30-ig köt új finanszírozási szerződést a szolgáltatókkal, illetve alakítja ki az új beutalási rendet.

A NEFMI Egészségügyért Felelős Államtitkársága a struktúraátalakítás során minden esetben a biztonságos és magas szintű betegellátást, az egyenlő hozzáférés elvét tartja szem előtt függetlenül a betegek anyagi helyzetétől. A cél egyúttal az intézményrendszer fenntarthatóságának megőrzése és fejlesztése, a munkahelyek megőrzése.

Cserháti Péter helyettes államtitkár a következő napokban az ország további területén folytat konzultációt a szakma képviselőivel. A térségi egyeztetések eredményéről az államtitkárság a konzultációsorozat lezárulta után számol be.