• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Képalkotó diagnosztikai berendezéseket kapott a csepeli szakrendelő

Egészségpolitika 2021.12.20 Forrás: MTI
Képalkotó diagnosztikai berendezéseket kapott a csepeli szakrendelő

Az új ultrahangkészülékek, digitális röntgen, digitális mammográf az itt élőknek biztosítanak jobb egészségügyi ellátást.

Képalkotó diagnosztikai berendezéseket kapott a csepeli Tóth Ilona Egészségügyi Szolgálat az Egészséges Budapest Program (EBP) forrásaiból 278 millió forint értékben.

Borbély Lénárd, a kerület polgármestere a szakrendelőben hétfőn tartott sajtótájékoztatón azt mondta, a most beszerzett orvostechnikai eszközök, műszerek - ultrahangkészülékek, digitális röntgen, digitális mammográf - az itt élőknek biztosítanak jobb egészségügyi ellátást. A polgármester hozzátette: Csepel összességében az EBP-ből 3,5 milliárd forinttal részesül, amihez az önkormányzat az idén 190 millió forint önrésszel járult hozzá.

Borbély Lénárd kitért arra, hogy a kerületben további egészségügyi fejlesztések is lesznek, ugyanis elindult az egynapos sebészeti és a gyermeksebészeti ellátás. Előbbi esetében nőgyógyászati, fül-orr-gégészeti, szemészeti, kézsebészeti beavatkozásokat végeznek, és ehhez két négyágyas kórtermet alakítanak ki.

Németh Szilárd, a Honvédelmi Minisztérium parlamenti államtitkára, a kerület országgyűlési képviselője azt mondta, hogy az Egészséges Budapest Program nemcsak Magyarország, hanem a közép-európai régió legnagyobb egészségügyi fejlesztési programja, amelyre 700 milliárd forint költségvetési forrást szán a kormány.

Ennek keretében a közép-magyarországi régióban egyebek között 32 szakrendelő informatikai és orvostechnikai fejlesztése indult el 2017-ben - ismertette. A politikus felidézte, hogy 2010 előtt az akkori kormányok nem eszközöket vásároltak és fejlesztettek, hanem kórházakat zártak be, bevezették a kórházi napidíjat és a vizitdíjat, és ezzel együtt 500 milliárd forintot vontak el az egészségügyi ágazattól.

Németh Szilárd közlése szerint 2010 óta 2,5-szeresése emelkedett az orvosok fizetése, a szakápolók újabb 20 százalékos béremelésben részesülnek, és megmentették a csepeli Weiss Manfréd Kórházat, amely azóta a Dél-pesti Jahn Ferenc Kórház rehabilitációs részlegeként működik.

Az EBP fejlesztéseivel a csepeli emberek is 21. századi egészségügyi ellátást kapnak - hangoztatta az államtitkár.

(Nyitókép: Borbély Lénárd, Csepel polgármestere (b) és Németh Szilárd fideszes országgyűlési képviselő (k) megtekint egy digitális röntgenkészüléket a csepeli önkormányzat sajtótájékoztatóján a Tóth Ilona Egészségügyi Szolgálat nagy értékű orvostechnikai eszközbeszerzése kapcsán 2021. december 20-án. Fotó: MTI/Szigetváry Zsolt)