• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Kiosztották a Családbarát kórházi innovációs díjakat

Egészségpolitika 2022.06.03 Forrás: MTI
Kiosztották a Családbarát kórházi innovációs díjakat

A közönségszavazásban a budapesti Szent Margit, a karcagi és a székesfehérvári kórház szülészet-nőgyógyászati osztálya kapta a legtöbb voksot.

Idén három vidéki intézmény részesült Családbarát kórházi innovációs díjban 2021-es újításaiért; az elismeréseket csütörtökön, a Magyar Kórházszövetség XXXIV. kongresszusán adták át Siófokon- közölte a pályázatot a kórházszövetséggel közösen kiíró Három királyfi, három királylány mozgalom az MTI-vel.

Idén a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Nagyerdei Campus Gyermekgyógyászati Klinikája, a Békés Megyei Központi Kórház és a Pécsi Tudományegyetem Klinikai Központja nyerte el a Családbarát kórházi innovációs díjakat - olvasható a közleményben.

A nyertesek újításai közül kiemelték a telemedicina lehetőségének megteremtését (Debrecen), a munkavállalóknak nyújtott anonim segítséget a mentális terhek csökkentésében (Békés Megyei Központi Kórház), valamint a dolgozók mentális, fizikai, szociális jóllétének javítását, különösen a Covid-járvány időszakában (Pécs).

A közönségszavazásban a budapesti Szent Margit Kórház, a karcagi Kátai Gábor Kórház szülészet-nőgyógyászati osztálya és a Fejér Megyei Szent György Egyetemi Oktató Kórház szülészet-nőgyógyászati osztálya kapta a legtöbb voksot.

Elismerésben részesült továbbá a Betegápoló Irgalmasrend Budai Irgalmasrendi Kórház Keresztény Családi Centruma, a Debreceni Egyetem Klinikai Központjának Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikája, a balassagyarmati Dr. Kenessey Albert Kórház-Rendelőintézet, az Észak-Közép-budai Centrum Új Szent János Kórház és Szakrendelő János Online Akadémiája, valamint a Szigetvári Kórház szülészeti osztálya - írták.

A Magyar Kórházszövetség és a Három királyfi, három királylány mozgalom 2019 óta minden évben értékeli a magyarországi egészségügyi intézmények családbarát munkáját, mind a betegek, mind a dolgozók jóllétét célzó fejlesztéseket figyelembe véve. Idén tizenegy kórház mutatta be pályaművében 2021-es fejlesztéseit; egyebek mellett családtervező diagnosztika indítása, gyermek-egészségügyi tanácsadás és szakambulancia, illetve szülésfelkészítő online tanfolyam indítása is szerepelt a pályázatokban - ismertették. A Családbarát kórházi innovációk pályázatot a Miniszterelnökség támogatja.