Az újabb veszélyhelyzet bevezetése során nem hosszabbították meg a rendvédelmi és egészségügyi dolgozók felmondási tilalmát.
Az egészségügyi dolgozók bérigénye kapcsán Gulyás Gergely a mai kormányinfón azt mondta, türelmet kérnek az ágazattól, ami a jelen helyzetben szerinte indokolt. Hozzátette: néhány hónap múlva lesz olyan helyzetben a kormány, hogy ígéretet tehet ezen szektorok alkalmazottainak.
Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter elmondta, nyolc területen vezetik be az extraprofit-különadót: a biztosítóktól 50 milliárd forintot vonnának el, az energiaszektorban - itt főként a Mol érintett - 300 milliárd forintot. A kiskereskedelmi szektortól 60 milliárd, a telekommunikációs szektortól 40 milliárd, a légitársaságoktól 30 milliárd, a gyógyszerforgalmazóktól - ide nem értve a kis gyógyszertárakat - 20 milliárd forintot szednének be - sorolta. Hozzátette: 2023-tól újra bevezetik a reklámadót, ettől 15 milliárd forint bevételt remélnek. Nagy Márton elmondta azt is, hogy az újonnan létrehozott rezsivédelmi és honvédelmi alapba összesen mintegy százmilliárd forintot kisebb adótételek "finomhangolásával" szed be a kormányzat. A többi közt emelkedni fog az alkohol jövedéki adója, de változni fog a népegészségügyi adó, vagy a cégautók adózása is.
Kérdésre válaszolva Gulyás Gergely azt közölte: az újabb veszélyhelyzet bevezetése során nem hosszabbították meg a rendvédelmi és egészségügyi dolgozók felmondási tilalmát, és ebben a körben nem számít tömeges távozásra.
Gulyás Gergely elmondta, Magyarországon egyetlen majomhimlő-gyanús esetet sem jelentettek, de a vírus felismeréséhez szükséges speciális laboratóriumi kapacitás rendelkezésre áll. Felidézte: a betegség tünetei általában gyengék, és a legtöbb ember heteken belül felépül a belőle. (Fotó: MTI/Balogh Zoltán)