• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Lázár: nem lezárt folyamat a béremelés

Egészségpolitika Forrás: MTI
Lázár: nem lezárt folyamat a béremelés

A hódmezővásárhelyi kórházban egy kezdő szakorvos nettó jövedelme akár 580 ezer forint is lehet

A kormány elkötelezett a további béremelések mellett az egészségügyben, az ország gazdasági teljesítőképességének függvényében - jelentette ki a Miniszterelnökséget vezető miniszter szombaton Hódmezővásárhelyen. Lázár János sajtótájékoztatóján hangoztatta: az utóbbi három évben sikerült az egészségügyben érdemi béremelést végrehajtani. Ez egy jó irányban haladó, de nem lezárt folyamat - tette hozzá.

2018-ban a kormány előre hozta a szakdolgozók béremelését, újabb jövedelemkiegészítést kaptak a háziorvosok, és rendezték a társadalombiztosítással szerződött fogorvosok munkájának finanszírozását. Az egészségügyi dolgozók a kormányra a két választás között is számíthatnak - hangsúlyozta a politikus.

Magyarországon az elmúlt években 500 milliárd forintot fordítottak az egészségügyi intézmények korszerűsítésére, 77 kórház újjáépítése történt meg. Országszerte 31 új mentőállomás épült, és felújítottak 104-et, köztük a hódmezővásárhelyit - közölte Lázár János. A térség országgyűlési képviselői posztját is betöltő politikus elmondta, a makói és hódmezővásárhelyi kórház összevonása után a kormány teljesítette fejlesztési ígéretét, az egyesített intézményben az elmúlt években 7,6 milliárd forint értékű beruházás valósult meg, a társadalombiztosítási finanszírozáson felül nyújtott 4,1 milliárd forint működési támogatás mellett.

Kallai Árpád, a Csongrád Megyei Egészségügyi Központ Hódmezővásárhely-Makó főigazgatója kifejtette, az elmúlt években az intézményben az ellátás színvonalát és a betegbiztonságot szolgáló beruházás több történt. Emellett mindkét városban egészségfejlesztési irodákat alapítottak a térség népegészségügyi helyzetének javítására, és több lépcsőben megtörtént az épületek energetikai korszerűsítése, rendszeresek voltak a szakemberek képzését szolgáló programok.

Az intézményben jelentős béremelés valósult meg: nyolc év alatt - 2010 óta - az orvosok alapbére két-háromszorosára növekedett, a szakdolgozók jövedelme is megduplázódott - mondta a főigazgató. Példaként a 2010-es 148 400 forintos kezdő szakorvosi bruttó alapbért említette, amely az idei évre 461 200 nőtt. Egy ilyen szakember nettó jövedelme havonta négy hétköznapi és egy hétvégi ügyeletet vállalva és a három gyermek után járó adókedvezménnyel 580 ezer forint körül alakul jelenleg - tette hozzá Kallai Árpád.