• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Miért éppen a MOK közgyűlése előtt támadnak?

Egészségpolitika Forrás: Weborvos

Kinek/kiknek áll érdekében, hogy zavart keltsen az egészségügyi Ágazati Kollektív Szerződéssel kapcsolatban?

Az egészségügyi ágazat legitim szervezetei 25 év után – a rendszerváltozást követően – végre összefogtak, hogy az EDDSZ/MSZEDDSZ 2004-ben megfogalmazott sztrájkkövetelésének végre érvényt szerezzenek, és megkössék az egészségügyi Ágazati Kollektív Szerződést valamennyi munkavállalóra kiterjedő személyi hatállyal. Az MSZEDDSZ és a Mentődolgozók Önálló Szakszervezete (MÖSZ) ágazati és alágazati szinten reprezentatív szakszervezetek, így a hatályos jogszabályi rendelkezések alapján jogosultak szerződést kötni.

A  magyar orvosi, a magyar egészségügyi szakdolgozói és a magyar gyógyszerészi kamarák azért csatlakoztak az MSZEDDSZ és a MÖSZ ajánlatához, hogy mint szakmai köztestületek, segítsék az ágazati kollektív szerződés tartalmát megfelelő tudással kialakítani a munkavállalók érdekében.

A Magyar Rezidens Szövetség volt és jelenlegi elnöke nyíltan hadat üzent és ezzel zavart okozott azzal, hogy megtámadta a MOK-ot, hogy részt vesz az ÁKSZ kialakításában - írta közös közleményében Cser Ágnes MSZEDDSZ elnök és Toma Lajos MÖSZ elnök.

A 3 köztestület törvényes képviselői (MOK, MESZK, MGYK) nem lesznek az ÁKSZ aláírói, hiszen erre nincsen törvényi felhatalmazásuk. Ezzel szemben az ágazat 2 reprezentatív szakszervezete rendelkezik aláírási joggal - hívja fel a figyelmet a közlemény.

Fel kell tennünk a kérdést, hogy ki vagy kik állnak a Rezidens Szövetség volt és jelenlegi vezetői mögött, akik épp a kamarai elnök és más tisztségek választása előtti napon úgy tünteti fel a MOK-ot, mintha törvénytelen eljárásban vennének részt és ezzel kárt okoznának az orvosoknak!

2015. május 5-én a Rezidens Szövetség is megkapta az MSZEDDSZ felhívását, mely szerint ők is meghívást kaptak, legyenek együttműködő partnerek a sztrájktárgyalásban az ÁKSZ létrehozásában.

Miután sem nem válaszoltak, sem nem reagáltak dr. Zombor Gábor 2015. május 19-ei felhívására, nem csak elfogadhatatlan a jelenlegi zavarkeltő méltatlan támadásuk, hanem okafogyott is, hiszen az ÁKSZ tárgyalása 2015. december 1-én folytatódik az arra feljogosított 2 szakszervezettel és a tartalom megfelelő szakmaiságát elősegítő 3 köztestület képviselőivel.

Elnökjelölt kampányt kár felhasználni arra, hogy a legitim szervezetek között létrejött ágazati szintű együttműködést egyéni érdektől vezérelve megzavarja és ezzel a közvéleményben értetlenséget váltson ki.

Reméljük, rövidesen kiderül, hogy ki, mit és hogyan képvisel? Joga van-e a magyar egészséges és beteg állampolgárnak megfelelően képzett, kellően megfizetett, nem agyonhajszolt orvosra, szakdolgozóra, gyógyszerészre, és mindazokra akik nélkül nem kerül egy pohár víz sem a beteg éjjeliszekrényére! - áll a közleményben.