• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

MKSZ: antihumánus és méltánytalan lépés

Egészségpolitika Forrás: Weborvos

Diszkriminatív az elv, de ha mindenkire vonatkozna a 62 éves korlát, akkor leáll az egészségügy.

"A Magyar Kórházszövetség 2012. április 25-i Közgyűlése állásfoglalásában a kórházak főigazgatói és gazdasági igazgatói pályáztatásával kapcsolatban egyértelműen leszögezte, hogy „ilyen horderejű változtatások közepette a vezetői állások teljes körű pályáztatását indokolatlannak, ugyanakkor kockázatosnak tartjuk. Változatlanul az a véleményünk, hogy akár ágazati, akár intézményi szinten a vezetőváltás most több negatív következménnyel járna, miközben pozitív eredménnyel nem kecsegtet, ezért felesleges, a rendszer bizonytalanságát fokozza, ugyanakkor energiát von el halaszthatatlan feladatok elvégzésétől."

Ezen aggodalmunkat látjuk visszatükröződni abban, hogy a meghirdetett 35 főigazgatói pályázat mintegy 1/3-a eredménytelenül zárult, és ez biztosan negatív hatással lesz az érintett intézményekben az átmeneti időszak betegellátására" - áll a  Magyar Kórházszövetség elnökségének 2012. július 10-i Állásfoglalásában.

Mint írják: "A Magyar Kórházszövetség ismerve az ágazat súlyos helyzetét, együttműködve irányítóival segítette az egészségügy átalakítását. Ebben a helyzetben több tapasztalt, életművével közbizalmat kiérdemelt vezető került azáltal megalázó helyzetbe, hogy a pályázatot jóhiszeműen „végigharcolta", majd arról értesült, hogy életkori határképzés miatt ezt hiábavalóan tette. Ezt antihumánusnak és méltánytalannak tartjuk. A kórházigazgatók részére ez az elv csak akkor nem diszkriminatív, ha ez mostantól a teljes közszféra hasonló vezetői beosztású munkavállalóira egyetemesen érvényes. Ugyanakkor jelezni kívánjuk, hogy amennyiben ez az elv minden egészségügyi munkavállalóra egyöntetűen alkalmazásra kerül, ez az ellátórendszer azonnali működésképtelenségét idézheti elő.

Az MKSZ és a kórházi főigazgatók konstruktív együttműködést tanúsítva viszonyulnak az egészségügyi kormányzat szerkezet-, illetve ellátásszervezési átalakítását célzó programjához és az ezt szolgáló rendkívül aggályos törvényi változtatásokhoz. Nélkülük az ágazat-átalakítás megkezdett és elindított folyamata, a minimumfeltétel törvény, a béremelési, bérkorrekciós változtatások, a hálapénzre vonatkozó jogszabályok és az EU-s munkaidő direktíva betartását is célzó munkaidőre vonatkozó szabályozások végrehajthatatlanok.

Tekintettel arra, hogy a már meghozott döntések, és a várható további pályázatok eredményeként a Kórházszövetség elnökségében a tagok többsége már nem intézményvezetőként fog tevékenykedni, a pályázatok lezárását követően az Elnökség a rendkívüli Közgyűlés összehívása mellett döntött, melyen az előrehozott tisztújító Közgyűlés lehetőségét is felveti"áll az Állásfogalalásban.