• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Növekedési pályán van a mentőszolgálat

Egészségpolitika

Az államtitkár nem mondja azt, hogy az egészségügy készen van, de szerinte nem vitatható, hogy a tendencia pozitív.

Az elmúlt hét évben a korábbi szűkülő pályáról növekedési pályára állt az Országos Mentőszolgálat, amelynek költségvetését ebben az időszakban a kormány csaknem a duplájára emelte - mondta az Emberi Erőforrások Minisztériumának egészségügyért felelős államtitkára. Ónodi-Szűcs Zoltán hangsúlyozta, hogy a kormánynak nagyon fontos a mentőszolgálat sorsa.

"Nem azt állítom, hogy mindennel készen vagyunk, csak azt, hogy az elmúlt hét évben rengeteget tettünk a mentőszolgálatért, és fogunk is tenni" - fogalmazott. Az elmúlt időszakban 30 új mentőállomás épült és 97-et újítottak fel, emellett az eddig vásárolt csaknem 500 új mentőautó mellé a következő két évben további 193-at vesznek - sorolta.

Még fontosabbnak nevezte, hogy a tavaly megkezdett négylépcsős béremelés végére 67 százalékkal fog emelkedni a mentődolgozók bére. Ez nemcsak az alapbért, hanem minden bérhez kapcsolódó elemet érint - tette hozzá.

A következő évben is "hatalmasat lépünk előre" az egészségügyben - mondta -, hiszen jövőre 221 milliárd forinttal nagyobb lesz az egészségügy költségvetése, mint az idén. A mentőszolgálatnak 7 milliárd forinttal jut több, mint 2017-ben, így jövőre 39,7 milliárd forintból gazdálkodhat a szervezet.

Összehasonlításképpen Ónodi-Szűcs Zoltán hozzátette: 2010-ben 22,5 milliárd forint volt a mentőszolgálat költségvetése, tehát az elmúlt hét évben csaknem megduplázódott a büdzsé.

Az államtitkár úgy fogalmazott: sosem tudja majd azt mondani, hogy az egészségügy "készen van", de "azt senki sem tudja tőlünk elvitatni, hogy amit örököltünk, és ahová tartunk", aközött nagy a különbség, és a tendencia pozitív.

Ónodi-Szűcs Zoltán a nap folyamán, a fővárosi Városligetben tartandó első országos mentőnappal kapcsolatban elmondta: korábban két külön ünnepséget tartottak a dolgozóknak és a lakosságnak, most először vonják ezeket össze. Ez a nap arról szól, hogy szeretnék közel vinni a magyar embereket a mentőszolgálat munkájához, egyúttal a dolgozóknak és családtagjaiknak is "adni" - jelentette ki.