Mindenképpen szükség van még gyógyszerészekre és asszisztensi segítségre, a legtöbb gyógyszertárra ráférne több szakavatott dolgozó.
Az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet (OGYEI) hivatalos adatai szerint 32 közforgalmú patika működik a megyében, ám egy salgótarjáni ezek közül már nem üzemel, míg egy vidéki – a vezető gyógyszerész nyugdíjba vonulása miatt – beszünteti évtizedekre visszatekintő szolgálatát. Az utóbbi két évben öt fiókgyógyszertár is bezárni kényszerült Nógrádban, amely a patikák arányának 15 százalékát jelenti - írta a nool.hu.
Dr. Ádám György, a Magyar Gyógyszerészi Kamara (MGYK) Nógrád Megyei Szervezetének elnöke érdeklődésünkre elmondta: az egy lakosra jutó patikák számával – talán – elégedettek lehetünk. A megyében szokatlanul nagy a falusi fiókgyógyszertárak száma, amely összefügg Nógrád aprófalvas adottságaival is. Az országban sehol nem ilyen magas az arányuk.
– A kamara nyilvántartása szerint 61 gyógyszerész dolgozik a megye gyógyszertáraiban aktívan. Mindenképpen szükség van még gyógyszerészekre és asszisztensi segítségre, a legtöbb gyógyszertárra ráférne több szakavatott dolgozó. A gyógyszertárakat működtető szakemberek létszámában hatalmas a hiány, és a korösszetétel sem ideális. A megye gyógyszerellátása a területet érintő országos szabályozók miatt – amelyek egész más körülményekre méretezettek – erőn felüli megterheléssel működik – ismertette az elnök.
Hozzátette: – Sokan évek óta nem voltak pár napnál hosszabb szabadságon. Ez annál is inkább figyelemre méltó, mert a járvány nehezebb időszakaiban még jobban az alapellátás frontvonalába kerültünk. A betegek a bajaikkal nehezen jutottak el orvoshoz, így a patikusoknál kerestek gyógyírt ismeretlen eredetű panaszaikra, s még nagyobb lett a feladat- és a felelősségi körünk. Többször, több fórumon változtatásokat kértünk legalább a fokozottan hátrányos helyzetű térségekre, de eddig hasztalan volt. Továbbiak a cikkben