• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Rétvári szerint szó sincs Zombor távozásáról

Egészségpolitika Forrás: MTI

Komplex, sokszakmás kórház kell a fővárosban az Emmi államtitkára szerint.

Komplex, sokszakmás, sürgősségi ellátásra alkalmas és egy telephelyen működő új budapesti kórházra van szükség Rétvári Bence szerint. Az Emberi Erőforrások Minisztériumának parlamenti államtitkára csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján
azt mondta, hogy a kormány támogatja a fővárosi kórházépítést, és vidéken nagyobb arányú fejlesztések valósultak meg az elmúlt időszakban. Kifejtette, hogy 2010 után felgyorsultak a beruházások, a korábbiakban soha nem volt olyan négyéves ciklus, amikor ennyi egészségügyi fejlesztés valósult meg.


Példaként említette, hogy infrastruktúrára 322 milliárd, eszközfejlesztésekre 104,6 milliárd - azaz összesen mintegy 500 milliárd - forintot fordítottak a területi egyenlőtlenségek mérsékelése érdekében. A reformok jó működésével magyarázta, hogy a keresőképtelenségi napok harmadával csökkentek, 33 ezerről 20 ezerre.


Rétvári Bence közlése szerint a támogatásokból elsősorban a vidék részesült, miként a Regionális Operatív Programok forrásai is ott jelentkeztek. Utóbbiból a többi között a leghátrányosabb kistérségek alapellátását, a járóbeteg-szakellátást, a gyermeksürgősségi ellátást és a vérellátó központokat fejlesztették. Emellett 452 millió forint jutott energetikai korszerűsítésre az ágazatban.


Mészáros János, az egészségügyi ellátórendszer működéséért felelős helyettes államtitkár elmondta, hogy a 2016-os költségvetésben 1 milliárd forint áll rendelkezésre az új komplexum megtervezésére. A kórházat - látva a budapesti ellátórendszeri viszonyokat - elsősorban Budán szeretnék felépíteni, azon belül több helyszín látszik alkalmasnak, de még a döntési mechanizmus elején járnak - tette hozzá.
Arra a kérdésre, hogy mikor épülhet meg a kórház, azt felelte: reálisan két-három éven belül.

A helyettes államtitkárt megkérdezték az újpesti Károlyi Sándor Kórház önállóságának megszűnéséről is. Azt válaszolta, hogy a kórház fenntartója és a Honvédkórház között megállapodás jött létre, amely szerint az intézmény aktív ellátási funkciója a Honvédkórházhoz kerül át október 1-jével, folyamatos átmenettel.


Rétvári Bencét Zombor Gábor egészségügyért felelős államtitkár esetleges távozásáról faggatták. Válaszában az államtitkár az egyik legtöbbet, legfontosabb témákban nyilatkozó államtitkárként hivatkozott Zombor Gáborra, hozzátéve: szerinte ilyesfajta sajtóértesülésekkel nem érdemes foglalkozni.