• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Szakdolgozókat képeznek a Margit Kórházban

Egészségpolitika Forrás: MTI

Azért döntöttek a program elindítása mellett, mert egyre nehezebb volt megfelelően képzett szakembereket találni.

Egészségügyi képzési központot hozott létre a budapesti Szent Margit Kórház OKJ-s végzettséget nyújtó, iskolarendszeren kívüli tanfolyamokkal - jelentették be szerdán sajtótájékoztatón. Nádori Judit, a képzési központ igazgatója közölte, februárban három képzés indul el: az általános ápolási és egészségügyi asszisztens, az egészségügyi gyakorlatvezető és a nefrológiai szakápoló.

Az igazgatónő elmondta azt is, az ország minden részéből várják az egészségügyi végzettséggel még nem rendelkezőket, valamint a magasabb képzettséget megszerezni vágyókat is, a végzetteknek pedig akár még álláslehetőséget is kínálnak majd.

Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter, Budapest II. és III. kerületének fideszes országgyűlési képviselője kiemelte, a kezdeményezés példa nélküli, a kórház ugyanis az első olyan egészségügyi intézmény, amely egyetemi háttér nélkül működtet egy képzési központot. A szakképzett dolgozók utánpótlásának biztosítása elemi érdeke az egészségügynek, a kórház képzési rendszere pedig egybevág a kormány álláspontjával, miszerint kereslet alapú képzési rendszerre kell átállni, azaz olyan szakmákat kell oktatni, amelyekre valóban szükség van - mondta a miniszter.

Ónodi-Szűcs Zoltán, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) egészségügyért felelős államtitkára arról beszélt, hogy a mostanihoz hasonló kezdeményezésekkel lehet elérni, hogy egyre több fiatal válassza hivatásául az egészségügyi szakmát. Az államtitkár a dolgozók megbecsülésének fontosságát hangoztatta, amely elengedhetetlen az elvándorlás megállításához. 2010 előtt minden évben emelkedett a külföldön munkát vállaló orvosok és egészségügyi szakdolgozók száma, a közelmúlt intézkedéseinek köszönhetően azonban sikerült megállítani ezt a trendet - emelte ki.

Az intézkedések között említette, hogy az elmúlt 16 hónapban a szakdolgozói bérek átlagosan 53 százalékkal emelkedtek, elindult a nővérszállók felújítása, milliárdokat költöttek az ápolói eszközpark megújítására, valamint ösztöndíjprogramot indítottak az egészségügyben tanulóknak.

Badacsonyi Szabolcs, a Szent Margit Kórház főigazgatója azt mondta, azért döntöttek az országosan is egyedülálló program elindítása mellett, mert az elmúlt években egyre nehezebb volt megfelelően képzett szakembereket találni, valamint az utánpótlás biztosításának valamelyest korlátot szab a megfelelő képzések és képzési helyek hiánya. Közölte, a központ indulásához hétféle képzést engedélyeztettek, az oktatást pedig elsősorban a kórház saját szakemberei végzik majd.

A képzésekről bővebb információ ezen az oldalon érhető el. A honlapon található tájékoztatás szerint egészségfejlesztési segítő, geriátriai és krónikus beteg szakápoló, műtőssegéd-gipszmester és onkológiai szakápoló képzés is indul majd.