Több százezer forintot is spórolhatnak a rászoruló párok és több mint négyezer újszülött jöhet világra 2022-re.
Február 1-től százszázalékos a meddőségi kezelések és a meddőségi kezelésekben használt gyógyszerek támogatása - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) szombaton az MTI-vel. Egységessé és szabályozottá vált a meddőségi központok működése, és immár 12 helyen ingyenes a diagnosztikus eljárások teljes köre a férfiak és a nők számára egyaránt.
Az új vizsgálatok közfinanszírozásba történő bevonására a kormány éves szinten több mint 9 milliárd forintot biztosít, míg a már közfinanszírozásban levő gyógyszerek esetében a támogatás 100 százalékra emelésére, illetve a korábban nem közfinanszírozott gyógyszerekre évi 1,6 milliárd forintot fordít az állam.
Az intézkedésekkel akár több százezer forintot is spórolhatnak a rászoruló párok és több mint 4 ezer újszülött jöhet világra 2022-re - tudatta a minisztérium.
A meddőség kezelésére szolgáló vényeket a kezelés végzésére finanszírozási szerződéssel rendelkező kijelölt intézmények, szülészet-nőgyógyászatok szakképesítéssel rendelkező szakorvosai írhatják fel. Több mint 10 milliárd forintot fordít az állam arra, hogy a vágyott gyermek megszülethessen. A cél az, hogy anyagi lehetőségtől függetlenül mindenki vállalhasson gyermeket, javuljon a meddőségi ellátásokhoz való hozzáférés, és minden meddőséggel küzdő pár magas színvonalú kezelésben részesüljön - áll az Emmi közleményében.