• nátha
    • Kevés bosszantóbb dolog van a náthánál

      Kevés bosszantóbb dolog van a náthánál

    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Polgármesteri nyílt levél: mikor működhet az egynapos sebészet Újbudán?

      Polgármesteri nyílt levél: mikor működhet az egynapos sebészet Újbudán?

    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

Szerződéskötési korlátozások: vannak kivételek

Egészségpolitika 2020.06.16 Forrás: Weborvos
Szerződéskötési korlátozások: vannak kivételek

Sem az azonnali életveszélyt elhárító, sürgős gyógyszerbeszerzések, sem a klinika kutatások nem esnek a korlátozás hatálya alá.

A gyógyszerek közül az azonnali életveszélyt elhárító, sürgős gyógyszerbeszerzések nem esnek az állami kórházaknál elrendelt szerződéskötési és kötelezettségvállalási korlátozáskorlátozás alá - tudatta az Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet közleményben az Egészségügyért Felelős Államtitkárságtól kapott információra hivatkozva. Mint írták, a szerződéskötési korlátozás elrendelése előtt megkötött keretszerződésekben foglalt keret erejéig ezen szerződések szerinti gyógyszermegrendelések szintén nem esnek korlátozás alá. Azonban bármely, ettől eltérő esetben az Operatív Törzs jóváhagyását szükséges kérni a megrendeléshez.

A klinikai kutatások az egészségügyi intézmények számára is fontos, bevételt keletkeztető tevékenységet jelentenek, továbbá azok fenntartása az egészségügyi ellátórendszerben a betegellátás során alkalmazható, legújabb készítményekhez és technológiákhoz való hozzáférést segíti, ezért a klinikai kutatásokra vonatkozó szerződések nem esnek a szerződéskötési korlátozás alá - írták a közleményben.

Prof. Dr. Kásler Miklós miniszter úr IV/4932/2020/EAT számú levelében foglaltak szerint az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) fenntartásában álló egészségügyi intézményekre vonatkozóan 2020.május 24. napjától a magántulajdonban álló gazdasági társasággal, egyéni vállalkozóval, vagy magánszeméllyel kapcsolatos szerződések tekintetében szerződéskötési, és kötelezettségvállalási korlátozás áll fenn, amely alól azonban az Operatív Törzshöz történő felterjesztést követően, az Operatív Törzs döntése alapján mentesülnek - emlékeztettek.