• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Szükség van a kis és közepes kórházakra

Egészségpolitika Forrás: MTI

Ezek a vidéki intézmények elmúlt huszonöt évben bizonyították létjogosultságukat.

Végérvényesen lezárható az a vita, hogy szükség van-e a vidéki kis és közepes kórházakra - mondta Lázár János, a Miniszterelnökséget vezető államtitkár hétfőn a makói Dr. Diósszilágyi Sámuel Kórház és Rendelőintézetben tartott közös főorvosi és főnővéri értekezletet és az érdekképviseletekkel folytatott konzultáció utáni sajtótájékoztatóján. Hozzátette: a következő kormányzatnak megőrizni és megerősíteni kell ezeket az egészségügyi intézményeket.

A politikus úgy fogalmazott, szemléletváltásra van szükség, súlyos hiba volt gazdasági és szakmapolitikai okok miatt centrumokba kényszeríteni a betegeket. Bebizonyosodott, hogy a centrumok kialakítása nem oldja meg az egészségügy összes problémáját, a kis kórházak nélkül nem szervezhető meg az ellátás.

Egy kórház működése ugyanakkor nemcsak az egészségügyi ellátásról szól, hanem a településről is, fontos szerepe van a városok megtartóképessége szempontjából. Minden jelenleg működő vidéki kórházra szükség van – hangsúlyozta az államtitkár.

Lázár János (b) beszél a makói Dr. Diósszilágyi Sámuel Kórház és Rendelőintézetben tartott közös főorvosi és főnővéri értekezleten. Mellette Kallai Árpád, a Csongrád Megyei Egészségügyi Ellátóközpont Hódmezővásárhely-Makó főigazgatója (b2). MTI Fotó: Kelemen Zoltán Gergely

A 2014-2020 uniós költségvetési ciklusban mintegy 4 milliárd forintos fejlesztéssel a három főépület összekapcsolásával korszerűsítik a makói kórházat. Fejlesztik a fekvőbeteg-ellátást, az intenzív osztályt, a sebészetet, a belgyógyászatot és a szülészet-nőgyógyászatot, a többi területen pedig jól működő járóbeteg-ellátást, egynapos sebészetet nyújtó osztályokat alakítanak ki - tudatta a politikus.

Lázár János emlékeztetett arra, hogy néhány esztendeje a fenntartó megyei önkormányzat évente 150-200 millió forint kölcsönt nyújtott a makói kórháznak az intézmény működőképességének megőrzése érdekében. A kormány elvi döntést hozott az így keletkezett 477 millió forintos tulajdonosi kölcsönről, a magyar állam fog elszámolni a megyei önkormányzattal.