Számos kardiológiai eszköz beszerzése mellett egy úgynevezett hibridműtőt és egy perifériás DSA műtőt is kialakítottak.
Kardiológiai infrastruktúra fejlesztésére nyert el európai uniós forrást a Gottsegen György Országos Kardiovaszkuláris Intézet (GOKVI) - tájékoztatta az intézet szerdán az MTI-t. A program keretében számos kardiológiai eszköz beszerzése mellett egy úgynevezett hibridműtőt és egy perifériás DSA műtőt alakítottak ki, valamint egy telepített C-íves röntgenberendezést szereztek be a pacemakerlaborba.
Az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Programban elnyert csaknem 2,5 milliárd forintos vissza nem térítendő támogatásnak köszönhetően több olyan fejlesztés valósulhatott meg a GOKVI-ban, amely hozzájárul a magas színvonalú betegellátáshoz.
Mint írták, a kardiovaszkuláris hibridműtő valamennyi ér- és billentyűbetegség, valamint a gyermek- és az öröklött felnőttszívhiba kezelését teszi lehetővé egyetlen műtőben. A berendezéssel, a beteg mozgatása nélkül bármilyen kardiovaszkuláris sebészeti, illetve katéteres eljárás elvégezhető.
Az új, úgynevezett perifériás DSA műtő a "Mentsük meg a lábakat" szakmai program számára biztosít dedikált katéterterápiás labort. A műtőben lehetőség nyílik a perifériás érbetegségek diagnosztikájára éren belülről elvégzett ultrahang segítségével, illetve magára a terápiára is - olvasható a közleményben.