• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Visszaadták a patikusok kezébe a patikákat

Egészségpolitika Forrás: MTI

Ónodi-Szűcs: a patikák ma már az egészségügyi rendszer részeként működnek.

A kormány 2010-ben hozott felelős döntésének eredményeként a patikák ma már az egészségügyi rendszer részeként működnek - jelentette ki az Emberi Erőforrások Minisztériuma (Emmi) egészségügyért felelős államtitkára szerdán Debrecenben, a 14. országos patikanap ünnepélyes megnyitóján. Ónodi-Szűcs Zoltán sikeresnek nevezte a programot, mondván: "sikerült visszaadni a magyar gyógyszerészek kezébe a magyar gyógyszertárakat".

Népegészségügyi szempontból is rendkívül fontos az az évi több mint 60 millió betegtalálkozó, amelyek a patikákban történnek - tette hozzá az államtitkár a debreceni Pharmagita gyógyszertárban rendezett megnyitón.

Ónodi-Szűcs Zoltán arról is beszélt, hogy "az elmúlt évben helyreállt a gyógyszertárak nyereségessége", kitettségük a nagykereskedők felé harmadára csökkent úgy, hogy a betegek terheit nem kellett növelni. Az államtitkár üdvözölte, hogy a Magyar Gyógyszerészi Kamara által szervezett patikanap idei témája ugyancsak népegészségügyi problémával, az allergiás megbetegedések megelőzésével és kezelésével foglalkozik.

Széles Diána, Debrecen alpolgármestere arról beszélt, hogy korunk megváltozott igényeihez igazodóan a patikák központi hellyé váltak. A politikus az egészségügyi alapellátásért felelős önkormányzat - amely az idén 800 millió forintot fordít háziorvosi rendelők felújítására - fontos partnerének nevezte a patikákat. Nagy Szilárd, az Országos Gyógyszerészeti és Élelmiszer-egészségügyi Intézet főigazgató-helyettese ugyancsak a patikák népegészségügyi találkozóhely jellegét emelte ki, megjegyezve: a gyógyszerészek munkája messze nem kiskereskedelmi, hanem orvosszakmai ellátó tevékenység.

Hankó Zoltán, a Magyar Gyógyszerészi Kamara elnöke is azt hangsúlyozta, hogy egymásra épülő intézkedések eredményeként válhattak a gyógyszertárak ismét az egészségügyi ellátórendszer részeivé. "A gyógyszerészek független szakemberek, de ez nem öncélú szabadság, hanem komoly felelősség, ami a betegeket szolgálja" - tette hozzá.

A debreceni Pharmagita gyógyszertárban rendezett országos patikanapi megnyitó után a Debreceni Egyetem gyógyszerésztudományi karán megkezdődött A gyógyszerész szerepe az allergiás megbetegedések megelőzésében és kezelésében című orvos-gyógyszerész szakmai konferencia.