A párizsi egészségügyi minisztérium közzétette a tervezett intézkedéseinek határidőit.
Ilyen például az Egészségügyi Főhatóságot (a Haute Autorité de Santé-t) létrehozó rendelkezés. Az új szervezet egyebek közt a támogatandó gyógyszerek köréről dönt.
Rendelet szabályozza majd a gyógyszercégekkel ármegállapodásokat kötő és a referenciaárakat meghatározó bizottság összetételét is: részt vesznek benne az egészségbiztosítók képviselői is.
A rendelkezések következő „hullámában", november közepe táján napvilágot látnak majd a gyógyszer-visszaélésekkel, a betegtájékoztatókkal és a csomagolási mennyiségekkel kapcsolatos intézkedések. December elején újabb dokumentumokat adnak ki, melyekben közzéteszik a támogatási ráták változásait, és az „esetorvos"-koncepciót, mely utóbbi értelmében a beteg – ellentétben a jelenlegi helyzettel – a jövőben egyszerre csak egyetlen orvost kereshet fel.
Egy januárban kiadandó dekrétum új egészségügyi adatnyilvántartó szervezetet hoz létre.
Az első nagyobb szabású lépésre november elején kerül sor: létrejön az egészségbiztosítók új úniója, az UNCAM. Január 1-jével megalakul az Egészségügyi Főhatóság, bevezetik az esetorvosi rendszert és a rendelésen való megjelenésenként fizetendő egy eurós díjat.
Az egészségügyi minisztérium nyilvánosságra hozta a 2005-ös társadalombiztosítás-finanszírozási törvényt, amely magában foglalja az idén augusztus 13-án hozott egészségbiztosítási reformrendelkezéseket is. A törvény értelmében az Egészségügyi Főhatóság a betegellátás javítása céljából gyakorlati útmutatásokkal látja el az orvosokat, az UNICAM működése pedig a biztosítók és az egészségügyben dolgozók közi kapcsolatokat javítja majd.
A törvény megfogalmazza: reform célja részben az, hogy a betegellátásban működők az egészségügyi szempontokat a gazdasági megfontolások helyezzék, amivel a generikumok alkalmazásának erősítése is együtt jár majd.
A felállítandó árbizottságnak lesz egy generikumfigyelő albizottsága is, hogy azokon a területeken, ahol az ilyen szerek felhasználása nem kellőmértékű, referenciaárakat állapíthassanak meg.
Mint a szövegben olvasható, a cél „a termékek életciklusai alapján és a versenyhelyzet értékelése nyomán történő aktív árszabályzás".