• nátha
    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

    • Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

      Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

  • melanóma
    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

    • Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

      Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

  • egynapos sebészet
    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

    • Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

      Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

A GSK-val is megállapodott a kormány

Gyógyszerpiac Forrás: Weborvos

Lehetőséget teremthet a gyógyszercégnek további fejlesztésekre és beruházásokra.

Magyarország a világ oltóanyaggyártásának élvonalába került a GlaxoSmithKline-nal (GSK) való együttműködés nyomán – jelentette ki Szijjártó Péter pénteken a kormány és a gyógyszeripari cég közötti stratégiai együttműködési megállapodás aláírásakor Gödöllőn. A Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára a cég vakcinagyártó telephelyén tartott eseményen azt mondta: a világ egyik vezető gyógyszeripar vállalata, a GSK magyarországi tevékenységével jelentősen erősíti a gazdaságot.

Az államtitkár felidézte, hogy a gyógyszeripar a magyar gazdaság egyik zászlóshajója, és emlékeztetett rá, hogy a magánszektor kutatás-fejlesztési ráfordításainak ötven százalékát a gyógyszeriparban költik el, ami a k+f nemzetgazdasági szintű költségek 40 százalékát jelenti. Az ágazat közel 800 milliárd forint termelési értéket állít elő egy évben, aminek 80 százaléka exportra kerül.

A gödöllői üzem Magyarország egyik legnagyobb biotechnológiai exportőre, a védőoltás-hatóanyagok exportja pedig jelentősen hozzájárul a magyar gazdaság kiviteli statisztikájához – mutatott rá.

Szijjártó Péter, a Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára és Alison Farquhar, a GSK ügyvezető igazgatója MTI Fotók: Máthé Zoltán  

Szijjártó Péter kitért arra is, hogy az ágazat közvetlenül 13 600, közvetve 38 ezer embert alkalmaz, és felidézte, hogy a mostani immár az ötödik stratégiai együttműködési megállapodás, amelyet gyógyszeripari céggel kötnek.

Az államtitkár hangsúlyozta azt is, hogy a GSK Magyarországon több mint 360 embert foglalkoztat közvetlenül és 345 magyar beszállítóval dolgozik együtt. A cég 130 millió eurót fordított a vakcinagyártó üzem fejlesztésére, ezáltal a GSK nemzetközi hálózatán belül egy stratégiailag kiemelt fontosságú gyártási helyszínné válhatott Gödöllő – emelte ki.

Mivel a vállalat klinikai vizsgálatokat is végez, a stratégiai megállapodásban az is szerepel, hogy a vizsgálatokba, fejlesztésekbe a magyar felsőoktatási és egészségügyi intézményeket is egyre nagyobb mértékben be fogják vonni - ismertette. Hozzátette: a GSK tavaly 2 milliárdot forintot költött kutatás-fejlesztésre Magyarországon (6,13 millió eurót). Szijjártó Péter szavai szerint a megállapodásban rögzítették azt is, hogy a szakképzés fejlesztésében is együttműködnek a munkaerő-utánpótlás érdekében.

Alison Farquhar, a GlaxoSmithKline Kft. ügyvezető igazgatója egyebek mellett azt hangsúlyozta, hogy a megállapodás lehetőséget teremthet a további fejlesztésekre és beruházásokra. Az igazgató kiemelte: Gödöllőn kiváló minőségű vakcina-alkotóelemeket gyártanak, amelyek évente 120 millió adag vakcina előállításához szükségesek. „A minőség kulcsfontosságú számunkra, és Gödöllő rendkívül jó hírnévre tett szert, stratégiailag fontos a pozíciója a GSK szervezetében, (…) az itt végzett munka minősége és a termelékenység Gödöllőt a GSK egyik leghatékonyabb gyártótelephelyévé avatta a világon." Hozzátette: Magyarországot kiváló befektetési helynek tekintik. 2013-ban a GSK 1,9 milliárd forintot költött kutatás-fejlesztésre Magyarországon.

A ceremónián jelen volt az Egyesült Királyság, valamint Belgium nagykövete is, illetve Gémesi György, Gödöllő polgármestere. A cég Magyarországon 2013-ban 41,57 milliárd forint árbevételt ért el.

GSK

Legolvasottabb cikkeink