• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

A Richter kapta a Figyelő Év innovatív vállalata díját

Gyógyszerpiac 2020.11.06 Forrás: Weborvos
A Richter kapta a Figyelő Év innovatív vállalata díját

A díjjal a Richter kutatás-fejlesztésben és innovációban nyújtott kimagasló teljesítményét ismerték el.

A Richter Gedeon Nyrt.-nek ítélte idén a Figyelő TOP200 független szakmai zsűrije az „Év innovatív vállalata” díjat a kutatás-fejlesztésben és innovációban nyújtott kimagasló teljesítményéért. A rangos elismerést november 5-én a TOP200 gálán vette át Orbán Gábor vezérigazgató - adta hírül közleményében a Richter.

A Figyelő üzleti hetilap gondozásában megjelenő TOP200 kiadvány a legnagyobb hazai vállalkozások teljesítményéről ad áttekintést minden évben, különböző kategóriákban díjazva a legjobbakat. Mivel a cégek és ezzel együtt a magyar gazdaság fejlődésének egyik legfontosabb motorja az innováció és a kutatás-fejlesztés, a TOP200 zsűrije külön elismeri azokat a vállalatokat is, amelyek az e területeken kifejtett tevékenységükkel hozzájárulnak a magyar tudás hírnevének öregbítéséhez.

A 2019-es teljesítménye alapján az „Év innovatív vállalata” díjat elnyerő Richter innovációs eredményeit jól mutatják a vállalat originális antipszichotikumának, a cariprazine-nak tavalyi sikerei is, így például az, hogy az Egyesült Államokban tavaly bekerült a 200 legkeresettebb gyógyszer közé, vagy hogy Németországban rangos szakmai elismerésben, Galenus von Pergamon Díjban részesült, itthon pedig az „Év gyógyszere 2019” díjat nyerte el. Szintén említést érdemel az elmúlt évből a Richter első saját fejlesztésű bioszimiláris készítményének, a Terrosának a piaci bevezetése, vagy a nőgyógyászati portfólió újabb magas hozzáadott értékű készítményekkel való bővítése.

Orbán Gábor, a Richter Gedeon Nyrt. vezérigazgatója a díj kapcsán elmondta: „A folyamatos fejlődés, a szüntelen innováció működésünk alapeleme, amely áthatja a Richter minden területét és amely a külvilág számára leginkább a kutatás-fejlesztési tevékenységünkben ölt testet. Elkötelezettségünket jól mutatják azok a tavalyi eredmények is, amelyeket a díj odaítélésekor figyelembe vettek, de az is, hogy a koronavírussal fertőzött betegek gyógyítását segítő remdesivir hatóanyagot idén rekordidő alatt sikerült szintetizálnunk és a készítményt előállítanunk. Rendkívül büszke vagyok a kiváló képességű és felkészültségű szakmai gárdánkra, akik révén ilyen világszínvonalú teljesítményre vagyunk képesek.”