• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Az OEP sem tapasztal ellátási zavart

Gyógyszerpiac Forrás: MTI

Az árcsökkentési folyamat nem okozott ellátási problémákat az egészségbiztosító szerint.

Az árcsökkentési folyamat nem okozott, és nem is okozhat problémákat a gyógyszerellátásban - közölte az Országos Egészségbiztosítási Pénztár (OEP) kedden az MTI-vel. A Világgazdaság című napilap előző nap arról írt, hogy a gyógyszergyártók a kényszerű árcsökkentés miatt év eleje óta nemcsak tápszereket, de prosztatabetegségre és vércukorszint-szabályozásra szolgáló készítményeket is kivontak Magyarországról.

A cikk szerint a 376 milliárd forintos gyógyszerkasszából az egészségbiztosító tavaly 23 milliárd forintot költött koleszterincsökkentők támogatására. Ez az összeg az idén egészen biztosan csökkenni fog, az OEP számításai szerint akár 10-14 milliárd forinttal is, miután a gyártókat az árak mérséklésére kényszerítette az egészségügyi kormányzat - közölte a lap.

A Gyógyszerészeti és Egészségügyi Minőség- és Szervezetfejlesztési Intézet Országos Gyógyszerészeti Intézete (GYEMSZI OGYI) erre az MTI-nek hétfőn úgy reagált: amennyiben egy forgalomba hozatali engedély jogosultja a készítményét a továbbiakban nem kívánja forgalmazni Magyarországon, kérelmezheti a termék törzskönyvből való törlését, a magyarországi törzskönyvező hatósághoz viszont az elmúlt hónapokban nem érkezett az átlagosnál nagyobb mennyiségű törlési kérelem. A GYEMSZI OGYI szerint nincs az átlagosnál nagyobb mozgás a gyógyszerpiacon - írták.

Az OEP keddi közlése szerint az OEP felelős gazdálkodóként, a jogszabályoknak megfelelően továbbra is előnyben részesíti az egyenértékű készítmények közül az olcsóbbakat, ezzel biztosítva a megtakarítást mind a betegeknek, mind pedig az Egészségbiztosítási Alapnak. Valóban előfordul, hogy egyes forgalmazók már nem kívánják forgalmazni azon az áron termékeiket, amelyeken versenytársaik teszik. Ezek elsősorban a drágán forgalmazó generikus gyártók - tették hozzá.

Mint hangsúlyozták: "a kedvező árcsökkentési folyamat nem okozott, és nem is okozhat ellátási problémákat". Emiatt sem hatóanyag, sem cég nem tűnik el a piacról. Ezen felül pedig a támogatásban maradó gyógyszerek forgalmazói "ellátási garanciát vállalnak", továbbá szükség esetén a jogszabályok szerint az OEP-nek is lehetősége van a beavatkozásra - írta az OEP.